printlogo


هفته پژوهش
توسعه همکاری های «پژوهشکده علوم شناختی» و «دانشگاه شهیدبهشتی»پژوهشکده علوم شناختی و دانشگاه شهید بهشتی، گفت‌و‌گوهای جدیدی را برای بسط همکاری‌های دوجانبه پژوهشی و آموزشی آغاز کردند.
دکتر محمد مهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی و هیأت همراه به دعوت دکتر سید کمال خرازی، رئیس هیأت امنا و دکتر علیرضا مرادی، رئیس پژوهشکده علوم شناختی از مجتمع پژ‍وهشی – آموزشی جدید پژوهشکده علوم شناختی در شهر جدید پردیس دیدار کرد.
پژوهشکده علوم شناختی، دوره‌های دکتری تخصصی علوم شناختی - روان‌شناسی شناختی، مدل‌سازی شناختی، زبان شناسی و دوره‌های کارشناسی ارشد علوم شناختی – ذهن، مغز، تربیت و روان شناسی شناختی را با همکاری دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌کند.
دوره دکترای علوم شناختی – علوم اعصاب شناختی پژوهشکده علوم شناختی نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
توسعه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی با تبادل اعضای هیأت‌های علمی، بهره‌برداری از توانمندی‌ها و امکانات تحقیقاتی و آموزشی پژوهشکده علوم شناختی و دانشگاه شهید بهشتی نیز در این دیدار مورد تبادل نظر قرار گرفت.  
درباره برنامه‌ریزی برای گسترش دامنه همکاری‌های دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشکده علوم شناختی در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی، راهنمایی پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان و نیز ارتقای کیفیت تحصیلی دانشجویان رشته‌های علوم شناختی، توافق اصولی حاصل شد.  پژوهشکده علوم شناختی، دارای 183 دانشجو در دوره‌های دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد است. تعداد دانش آموختگان دوره‌های دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد پژوهشکده 66 نفر است.
پ‍ژوهشکده علوم‌شناختی، نهادی غیر‌دولتی - غیرانتفاعی است که با هدف کلی گسترش پژوهش و آموزش در حوزه‌های مرتبط با علوم‌شناختی پایه‌ریزی شده است. نخستین سنگ ‌بنای این نهاد به شکل یک گروه مطالعاتی در سال 1377 با تأسیس «مؤسسه مطالعات علوم‌شناختی»، نهاده شد و پس از تجربه‌یابی و گسترش فعالیت‌های مؤسسه با تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهشکده علوم شناختی در سال 1382 جایگزین مؤسسه مطالعات علوم شناختی شد که به طور رسمی کار خود را به عنوان یک مرکز پژوهشی - آموزشی آغاز کرد.