printlogo


اخبار
موهای شیطان‌پرستی، سولاریوم و خالکوبی برای آقایان ممنوع

رئیس اتحادیه‌ آرایشگاه‌های مردانه تهران مجدداً انجام آرایش‌های نامتعارف برای مردان از جمله مدل‌های موی سر همچون شیطان‌پرستی، برداشتن زیر ابرو، تتو، سولاریوم و خالکوبی را کاملاً غیرمجاز اعلام و تصریح کرد: این اقدامات در واحدهای مسکونی و به صورت غیرقانونی انجام می‌شود که به محض اطلاع به صورت جدی با آنها برخورد خواهد شد و جریمه‌های قضایی در پی دارد.
مصطفی گواهی در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه اگر بازرسان این اتحادیه متوجه انجام آرایش‌های غیرقانونی در واحدهای مسکونی شوند با آن برخورد خواهند کرد، گفت: دلیل انجام آرایش‌های غیرقانونی در واحدهای مسکونی منافع مالی زیادی است که برای برخی افراد به همراه دارد.
وی ادامه داد: در حالی که این واحدها مجوز ندارند و مسکونی هستند با نام آرایشگران دست به انجام آرایش‌های غیرقانونی برای مردان می‌زنند که اگر بازرسان اتحادیه متوجه این موضوع شوند یا گزارشی از سوی مردم صورت گیرد، پس از ورود بازرسان، به اماکن اطلاع داده و حکم قضایی در این رابطه اتخاذ خواهد شد که با برخوردهای قانونی همراه است.
رئیس اتحادیه‌ آرایشگاه‌های مردانه تهران همچنین درباره‌ انجام آرایش‌های نامتعارف برای مردان از جمله برداشتن زیر ابرو، سولاریوم، خالکوبی و غیره در واحدهای آرایشگاهی مجاز و نیز غیرمجاز، تصریح کرد: به‌طور کلی شاهد انجام چنین آرایش‌هایی در واحدهای مجاز در سطح شهرنیستیم و قطعاً اگر چنین موردی مشاهده یا گزارش شود با آن برخورد خواهیم کرد.
گواهی افزود: در مورد واحدهای غیرمجاز که نسبت به چنین آرایش‌های غیرمتعارفی اقدام می‌کنند باید گفت که معمولاً این اقدامات در واحدهای مسکونی انجام می‌شود که کلاً فعالیت آنها غیرقانونی است.
وی همچنین در پاسخ به نحوه‌ برخورد با مدل‌های نامتعارفی که توسط واحدهای آرایشگاهی انجام می‌شود، بیان کرد: به صورت کلی ما موافق محدود کردن مدل‌های مو نیستیم اما قطعاً با مدل‌های نامتعارف از جمله مدل‌های شیطان‌پرستی برخورد می‌کنیم و آنها را نمی‌پذیریم، چرا که این اقدام خلاف است.
رئیس اتحادیه‌ آرایشگاه‌های مردانه تهران افزود: در حال حاضر پس از انجام نخستین ژورنال مو حدود ۳۵ مدل موی تعریف شده در نظر گرفته شده است، اما با این حال نمی‌توانیم مقابل سایر مدل‌هایی که در این ژورنال تعریف نشده و مشکلی از نظر ظاهری ندارند اقدامی انجام دهیم. اما قطعاً در قبال مدل‌های موی نامتعارف ورود می‌کنیم و آنها را نمی‌پذیریم، چرا که خلاف مسائل تعریف شده و قوانین داخلی است.