printlogo


خبراعلام آمادگی «ترک سل»
برای همکاری مخابراتی با ایران


«ترزی اوغلو» مدیر عامل شرکت ترک سل که برای شرکت در همایش« ایران کانکت 2016 »در تهران حضور یافت، عصر روز سه شنبه با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفت‌و‌گو کرد.به گزارش «ایران»، در این دیدار وزیر ارتباطات با اشاره با اهمیت ICT در جوامع کنونی گفت: در دنیای امروز ICT نقش مهمی در اقتصاد کشورها دارد و به عنوان محرکی است که از لحاظ اقتصادی دیگر بخش‌ها را نیز فعال می‌کند. واعظی با اشاره به فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر در این حوزه گفت: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید در بخش ICT، زمینه‌های زیادی برای همکاری و سرمایه‌گذاری وجود دارد.مدیر عامل ترک سل نیز ضمن تشکر از برگزاری مناسب اجلاس ایران کانکت، فعالیت‌های شرکت ترک سل را تشریح و با اشاره به سطح روابط موجود دو کشور، آمادگی آن شرکت را برای توسعه همکاری‌های فیمابین با شرکت‌های مخابراتی ایران اعلام کرد.وی در ادامه به طراحی نرم افزارBIP در ترکیه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر حدود 45 هزار ایرانی از این نرم افزار استفاده می‌کنند که شرکت ترک سل آمادگی لازم برای توسعه نرم افزار به زبان فارسی و نگهداری دیتاهای آن در داخل کشور ایران را دارد.

آغاز جشنواره بازی‌سازان مستقل ایران
سومین دوره «جشنواره بازی‌سازان مستقل ایران» که از بهمن ماه ۹۲ با هدف شناسایی و کمک به رشد بازی‌سازان مستقل در سراسر ایران، شروع به کار کرده، سه‌شنبه شب 16 شهریورماه به طور رسمی آغاز به کار کرد.به گزارش ایسنا، حمزه آزاد، دبیر این جشنواره در مورد بخش‌های در نظر گرفته شده گفت: این جشنواره علاوه بر بخش اصلی که بازی‌های رایانه‌ای است، پنج بخش دیگر نیز دارد که طراحی کاراکتر، بازی‌نامه، مقالات، نقد بازی و فناوری هستند. بدین ترتیب جشنواره شامل 6بخش مختلف می‌شود و می‌توان گفت با یکی از جامع‌ترین جشنواره‌های بازی روبه‌رو هستیم. وی درباره روند اجرایی این جشنواره نیز بیان کرد: بازی سازان، صفحه‌ای برای اثر خود ایجاد و آثار را بارگذاری می‌کنند و پس از داوری اولیه، نظر داوران و کارشناسان روی آثار قرار داده می‌شود و طبق آن، صاحبان آثار می‌توانند اثر خود را ارتقا دهند. در این مدت کسانی که آثار خود را نفرستادند هم می‌توانند به سایت مراجعه کرده و اثر خود را بارگذاری کنند تا داوری نهایی انجام ‌شود. آزاد افزود: همه آثار صفحه‌ای جداگانه در سایت جشنواره دارند که توضیحات مختلف در آن درج شده است و بازدیدکنندگان و داوران می‌توانند امتیازات و نظرات خود را در صفحه مذکور وارد کنند و اختتامیه با معرفی برگزیدگان به صورت حضوری برگزار می‌شود.
دبیر این جشنواره، اختتامیه را نیز آذرماه عنوان کرد و گفت: طی رایزنی‌های صورت گرفته با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، قرار شد امسال مراسم اختتامیه در سه روز برگزار شود که دو روز نخست به کارگاه‌ها و نشست‌ها اختصاص خواهد داشت.
حسین جلیلوند، نماینده زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: بخش زیست فناوری یکی از زیربخش‌های ویژه این جشنواره است. این بخش با سه موضوع ساخت بازی، بازی‌نامه و ساخت کاراکتر با داوری‌های تخصصی در هر موضوع فعالیت می‌کند. از تیم‌ها و بازی‌سازانی که آثارشان برگزیده شود نیز از سوی معاونت ،حمایت‌های مادی و معنوی خواهیم کرد.