printlogo


هواپیمای <بریتیش ایرویز> پس از4 سال در تهران فرود آمد
این پرواز پنجشنبه، فرودگاه لندن را ترک کرد و صبح جمعه در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود آمد

نخستین هواپیمای شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، پس از چهار سال وقفه در پرواز به تهران، ساعت 6 و 15 دقیقه دیروز(جمعه) در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به زمین نشست.
به گزارش ایرنا، این پرواز ساعت 21 روز پنجشنبه به وقت محلی، فرودگاه لندن را با شماره پرواز 153 ترک کرد و ساعت 6 و 15 دقیقه صبح دیروز جمعه با هدایت «کامی حسینی» خلبان انگلیسی ایرانی تبار در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود آمد. شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز برای نخستین بار در سال 1946 میلادی پروازهای خود را به ایران آغاز کرد، اما به علت تحریم‌های ظالمانه، این شرکت پروازهای خود را در سال 2012 به ایران قطع کرد. پس از توافق هسته‌ای و اجرای برجام، این شرکت هوایی انگلیس چهار ماه پیش اعلام کرد بار دیگر انجام پروازهای خود را به تهران در دستور کار قرار داده و دیروز نخستین پرواز آن با هواپیمای بوئینگ 777 در فرودگاه امام خمینی(ره) به زمین نشست و قرار است در هر هفته 6 پرواز از لندن به تهران انجام دهد. با از سرگیری پروازهای بریتیش ایرویز به ایران، اکنون پرواز مستقیم بین تهران و لندن در هر هفته به 9 پرواز افزایش یافت که شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سه پرواز تهران - لندن و بالعکس و بریتیش ایرویز لندن - تهران و بالعکس انجام می‌دهند. شبکه «بی بی‌سی» در این باره گزارش داد، این نخستین پرواز مستقیم هواپیمای شرکت انگلیسی به ایران از سال 2012 تاکنون به حساب می‌آید. پیش از این، «نیل کاترل» سرپرست برنامه‌ریزی بریتیش ایرویز اعلام کرده بود که رفع تحریم‌ها علیه ایران، چشم‌انداز تازه‌ای را به‌عنوان یک مقصد گردشگری برای ایران، با آن میراث غنی، معماری منحصر به فرد باز می‌کند و عجیب نیست که گفته می‌شود تهران یکی از مقاصد محبوب 2016 خواهد بود.
بنا به گزارش بی‌بی سی، شرکت‌های «ایرفرانس»، «کی‌ ال‌ ام» و همین طور خطوط هوایی اتریش هم مدتی بعد از آغاز اجرای توافق هسته‌ای ایران، پروازهای خود را به تهران از سر گرفتند.
یک سخنگوی بریتیش ایرویز با اشاره به استقبال صورت گرفته درخصوص از سرگیری پروازهای این شرکت به «ایران» گفت: تهران یک مقصد مهم برای بریتیش ایرویز شمرده می‌شود و ما خواهان ارائه خدماتی با بالاترین استاندارد به مشتری‌مان در این خط پروازی هستیم.