printlogo


روحانی در جلسه هیأت دولت:
جوانان ورزش دوست، نمایش‌خوبی از بلوغ ایمانی داشتند

روحانی در جلسه هیأت دولت:
جوانان ورزش دوست
نمایش خوبی از بلوغ ایمانی داشتند


رئیس جمهوری در جلسه هیأت دولت، پس از گزارش وزیران کشور و ورزش درباره برگزاری مسابقه فوتبال در روز تاسوعا از جوانان ورزش دوست و مؤمن که با احترام به سالار شهیدان و بزرگداشت تاسوعای حسینی و عزاداری در ورزشگاه، نمایش خوبی از بلوغ ایمانی، دلبستگی به خاندان عصمت و طهارت در زمان مسابقه فوتبال داشتند و نیز از وزارتخانه‌های ورزش و کشور، سازمان صدا و سیما، نیروی انتظامی و بسیج قدردانی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی، همچنین دست اندرکاران ورزش کشور را به پیش‌بینی بموقع و اقدام پیشگیرانه از تداخل مسابقات مهم ورزشی با مناسبت‌ها و مراسم مورد احترام جامعه توصیه کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود، با تأکید بر اینکه برای حل معضلات اقتصادی مردم باید افکار عمومی و فعالان سیاسی و اجتماعی متمرکز بر مسائل اقتصادی شوند، تصریح کرد که تا گفتمان و اولویت اقتصادی نشود، جهش اقتصادی میسر نخواهد بود. روحانی گفت: این یک نکته اساسی است که همه علاقه مندان و دلسوزان باید با یک حرکت جدی پیشرفت کشور را ساماندهی کنند. ما باید متحد شویم و آبرو و حیثیت و زندگی خودمان را برای تحقق اهداف بلند مدت کشور صرف کرده و منافع عمومی را تأمین کنیم. رئیس جمهوری با یادآوری اینکه اخلاق و رفتار مردم و مسئولان موضوعی مهم‌تر از اقتصاد است، بر ترویج وحدت و همگرایی در جامعه و تقویت فضای اعتماد و همکاری در کشور تأکید کرد و آن را رمز موفقیت در برنامه‌ها دانست. وی ادامه داد: جامعه ما به دلیل زندگی در پرتو فرهنگ درخشان اسلام که بر این آموزه‌ها تأکید فراوان شده است، باید الگوی جوامع دیگر باشد. روحانی افزود: متأسفانه این امر از سوی برخی از تریبون‌ها رعایت نمی‌شود و برخی دائماً در مسیر ایجاد و گسترش شکاف‌ها در جامعه حرکت می‌کنند؛ در حالی که پیشرفت کشور نیازمند همدلی، همکاری و مشارکت همگانی و تقویت امید و اعتماد است.
روحانی: توسعه روابط با آفریقا از اصول سیاست خارجی ایران است
رئیس جمهوری، روز گذشته در دیدار «عبدالله مابدی» وزیر خارجه ساحل عاج، توسعه و تحکیم روابط با کشورهای آفریقایی را از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تأکید کرد که تهران برای گسترش همکاری‌ها با ساحل عاج در همه حوزه‌ها بویژه اقتصادی، آماده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی، با ابراز خرسندی از روند رو به توسعه روابط دو کشور طی سال‌های اخیر، اظهارکرد: ایران و ساحل عاج، ظرفیت‌های گسترده‌ای برای توسعه همکاری‌های مشترک دارند که باید با شناسایی این ظرفیت‌ها، در مسیر تحرکی جدی در روابط دو کشور گام برداشت. وی، با بیان پیشرفت‌ها و دستاوردهای ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف و از جمله خدمات فنی و مهندسی گفت: تهران آماده است در پیشبرد طرح‌های مرتبط با ساخت نیروگاه‌ها، سدها و راه‌سازی ساحل عاج را یاری کند. روحانی تشکیل کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ساحل عاج و بررسی ظرفیت‌های موجود در دو کشور را ضروری خواند و افزود: بخش‌های خصوصی و اتاق‌های بازرگانی دو کشور باید فعال شده و با برگزاری همایش هایی، با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های یکدیگر برای شتاب دادن به روند توسعه همکاری‌ها بویژه در حوزه اقتصادی، بیش از پیش آشنا شوند. رئیس جمهوری به موضوع تروریسم و ضرورت همکاری همه کشورها در این حوزه اشاره کرد و گفت: تروریسم معضلی بزرگ برای جهان است و تروریست‌ها نیز هیچ ارتباطی با اسلام ندارند چرا که اسلام دین محبت، صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز است و با ایجاد رعب، وحشت، ناامنی و ترساندن و کشتار مردم به طور صریح مخالف است.