printlogo


خبر
صالحی: آماده تبادل
تجربیات هسته‌ای با کشورهای خلیج‌فارس هستیم
رئیس‌ سازمان انرژی اتمی در نشست سالانه سازمان جهانی هسته‌ای (WNA) اعلام کرد ایران آماده است  تجربیات هسته‌ای خود را با کشورهای دیگر در خلیج‌فارس از طریق یک گروه ارتباط علمی هسته‌ای در منطقه مبادله کند. به گزارش ایسنا، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در نشست سالانه سازمان جهانی هسته‌ای گفت: ایران برای برنامه‌های انرژی بلندمدت برای تولید برق به صرفه و پاک، اهمیت زیادی قائل است. به گفته صالحی، از معاهده برجام می‌توان به عنوان الگویی در حل و فصل مشکلات پیچیده منطقه‌ای و جهانی استفاده کرد. وی  افزود: استراتژی هسته‌ای ایران تمرکز بر توسعه رآکتورهای هسته‌ای کوچک (SMR) خواهد بود و در این مسیر ایران پس از انجام بررسی‌های لازم  با کشورهای مختلف همکاری می‌کند.
وزارت امور خارجه:  
پیامی از امریکا درباره بحران یمن دریافت نکرده‌ایم
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: وزارت امور خارجه پیامی از سوی امریکا درباره بحران یمن دریافت نکرده است. به گزارش ایرنا‏ بهرام قاسمی با رد خبر منتشره در برخی رسانه‌ها مبنی بر دریافت پیام از سوی امریکا درخصوص بحران یمن اظهار داشت: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه پیامی برای گفت‌وگو با طرف‌های ثالث درباره بحران یمن دریافت نکرده و این خبر تکذیب می‌شود. گفتنی است روز جمعه خبرگزاری فارس مدعی شده بود که امریکا از طریق کشور عمان پیامی برای ایران برای مذاکره درخصوص بحران یمن فرستاده است. قاسمی همچنین حمله انتحاری به مسجدی در پاکستان  را بشدت محکوم کرد.
 جعفرزاده: درخواست نمایندگان از روحانی در مورد فریدون دخالت نابجاست
نماینده رشت در مجلس با انتقاد از نامه 3 نماینده به رئیس جمهوری در مورد ممانعت از ورود حسین فریدون به نهاد ریاست جمهوری گفت که مخالفان دولت به دنبال تشابه‌سازی بین فریدون و مشایی هستند. غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: درخواست نمایندگان از رئیس جمهوری در مورد آقای فریدون دخالت نابجا در امور دیگر است. اگر کسی تخلفی کرده ساز و کار آن در قانون مشخص شده و حسب درخواست چند نفر نمی‌شود کسی را از حقوقی محروم کرد بدون اینکه هیچ گونه سندی وجود داشته باشد. وی افزود: اگر آقای فریدون دچار تخلفی هم شده- که تا حالا چیزی ثابت نشده است- این درخواست معنا ندارد. اگر این افراد مستنداتی دارند، به دستگاه قضایی و نهادهای بازرسی و نظارتی مراجعه کنند.
برگزاری مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله خزعلی
مراسم بزرگداشت اولین سالگرد درگذشت آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، عصر دیروز در مسجد امام صادق(ع) میدان فلسطین برگزار شد. در این مراسم چهره‌هایی چون حجت‌الاسلام والمسلمین سید مسعود خامنه‌ای، حجت‌الاســــــــلام والمسلمین محمدی گلپایگانی، حجت‌الاسلام سید محمود علوی، سردار یحیی رحیم صفوی، علی جنتی، محسن رفیقدوست، آیت‌الله قربانی دری نجف‌آبادی، آیت‌الله موحدی کرمانی، حجت‌الاسلام احمد سالک، حسن بیادی و جمعی از اقشار مختلف مردم و فرزندان آن مرحوم حضور داشتند.