printlogo


رهایی معجزه آسای پسر خردسال از دهان گرگگروه حوادث- پسرک روستایی که با شجاعت برادرش از میان دندان گرگ‌ها بیرون کشیده شده، حالا چشم انتظار یاری مردم وپزشکان نیکوکاربرای جراحی‌های ترمیمی است.ابوالفضل 4 ساله یکی از 10 نفری است که طی یک روز در روستای سردرود تبریز هدف حمله گرگ‌های گرسنه قرار گرفته است.به گزارش «ایران»، هفته گذشته دو گرگ گرسنه همزمان با تاریکی هوا به روستای «سردرود» حمله کرده وچند تن ازاهالی آّبادی را بشدت مجروح کردند. یکی از قربانیان که در این حادثه آسیب شدید دید، ابوالفضل 4 ساله بود که با جسارت برادرش و بموقع از دهان گرگ‌ها بیرون کشیده شد.پدر ابوالفضل دراین باره گفت: «هفته گذشته اهالی روستای سردرود، اسفهلان و خلجان مورد حمله گرگ‌ها قرار گرفتند. قبلاً گرگ‌ها به گله گوسفندان حمله کرده بودند ولی این دفعه به بچه‌ها حمله کردند و بجز ابوالفضل، ۹ نفر دیگر هم مجروح شدند که در بیمارستان‌های سینا و شهدای تبریز بستری شدند. من آن روز سرکار بودم و پسرهایم با بچه‌های ده بازی می‌کردند که با تاریکی هوا این اتفاق افتاد.»
ابوالفضل که با صورت و بدن زخمی روی تخت افتاده است درباره حمله گرگ‌ها گفت: «دو تا گرگ بزرگ بودند. من و داداشم فکر کردیم سگ هستند به این خاطر نترسیدیم ولی وقتی نزدیک ترشدند خیلی ترسناک بودند. داداشم دستم را گرفت ولی گرگ بزرگتر من را گرفت و داشت می‌برد که برادرم گرگ را زد و من را نجات داد. بعد هم بیهوش شدم و چیزی نفهمیدم. الان هم همه جای بدنم درد می‌کند و می‌گویند باید جراحی شوم.»
مادر ابوالفضل نیز گفت: «خیلی وحشتناک بود. وقتی پسر بزرگترم، ابوالفضل را به خانه آورد آنقدر خون روی صورتش بود که یک لحظه فکر کردم او را از دست داده‌ایم با این حال خیلی سریع به بیمارستان آمدیم. قبلاً گرگ‌ها به دام‌های ما حمله کرده بودند اما متأسفانه مسئولان محیط‌ زیست و محلی برای این موضوع و حفظ جان مردم هیچ‌ اقدامی نکردند.»مادر ابوالفضل که اشک‌هایش را پاک می‌کرد ادامه داد: «زمانی که به بیمارستان آمدیم تمام اقدامات لازم از قبیل تزریق واکسن و سرم هاری، مشاوره اعصاب، مشاوره گوش وحلق وبینی و شست‌و‌شوی چشم را انجام دادند اما حالا در هزینه عمل مانده‌ایم. شوهرم کارگر قالیبافی است و از پس هزینه‌ها برنمی آییم.»