printlogo


مدیر عامل ایران خودرو با انتقاد از عملکرد چینی‌ها در بازار ایران:
شراکت با خودروسازان چینی، بی نتیجه است


دستورالعمل همکاری مشترک خودروسازان داخلی و خارجی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تشریح جزئیات دستورالعمل جدید همکاری مشترک خودروسازان داخلی و خارجی گفت: «براین اساس شرایط شراکت خودروسازان داخلی و خارجی و تدوین پلتفرم‌های جدید سیاستگذاری شده است.» محسن صالحی نیا در جمع خبرنگاران گفت: «وزارت صنعت، معدن و تجارت دستورالعملی را تدوین کرده که بر اساس آن شرایط شراکت خودروسازان داخلی و خارجی و تدوین پلتفرم‌های جدید را سیاستگذاری کرده است و این در شرایطی است که همزمان با تدوین این دستورالعمل سناریوی دیگری نیز تدوین شده که در صورت تداوم تحریم و بهبود نیافتن فضای بین‌المللی، خودروسازان بتوانند بر اساس آن حرکت کنند.» به گفته صالحی نیا به تازگی با توافقاتی که در مجلس در حوزه خودرو صورت گرفته است این دستورالعمل تدوین شده و بر اساس آن مقرر شده تا چنانچه خودروسازان بخواهند با شرکای خارجی خود وارد همکاری شوند سرمایه‌گذاری آن حداقل باید به صورت 50-50 باشد تا بتواند یک شرکت مشترک شکل بگیرد.

«اگر اتکای خودروسازان داخلی به خودروسازان چینی باشد این صنعت قطعاً شکست خواهد خورد.» این جمله انتقاد صریح و بی‌پرده مدیرعامل ایران خودرو از خودروسازان چینی بود. صحبتی که حرف دل خیلی از مصرف‌کنندگان این خودروها است. با کاهش بیش از 50درصدی تولید خودرو در ایران به دلیل گسترش تحریم‌ها، خودروسازان چینی از این خلأ استفاده کردند و بازار خودرو کشورمان را هدف قرار دادند. خودروهای چینی با شکل و شمایل جدید و متنوع وارد بازار ایران شد اما اغلب خریداران این خودروها از خودرو خود راضی نیستند و معتقدند خودرو چینی مشکلات زیادی دارد. البته در بین این برندهای وارداتی برخی‌ از برندها کیفیت بالاتری دارند ولی از آنجا که تعدادشان اندک است به مرور زمان شکایات مردم نسبت به این خودروها افزایش پیدا کرده است. از مهم‌ترین نارضایتی‌ها بحث خدمات پس از فروش است.
 خریداران این خودروها برای گرفتن خدمات پس از فروش باید مدت‌ها صبر کنند و تا زمان رفع ایراد باید با خودرو معیوب سر کنند. مساله دیگر پایبند نبودن به تعهدات از سوی شرکت فروشنده است. این قبیل مشکلات باعث شد صحبت مدیرعامل ایران خودرو در مورد زیر سؤال بردن همکاری خودروسازان با چینی‌ها مورد توجه قرار گیرد. علت اصلی که هاشم یکه زارع این موضوع را در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو و قطعات یدکی تبریز در جمع خبرنگاران به نقد کشید عدم همکاری خودروسازان چینی در انتقال تکنولوژی و عدم سرمایه‌گذاری آنها است چرا که خود خودروسازان چینی تمایل زیادی به واردات خودرو به صورت کامل دارند و دوست ندارند ایران در زمینه قطعات و جزئی‌ترین بخش‌ها وارد شود، از این‌رو همکاری با آنها نمی‌تواند موفقیت‌آمیز باشد و محکوم به شکست است.
از این‌رو خودروسازان داخلی باید به سمت شرکایی بروند که قراردادها برد- برد باشد.
 جوفروش گندم نما نمی‌خواهیم
مدیرعامل ایران خودرو که از شرکای تجاری خود پژو و رنو بشدت گله‌مند است گفت: «شریک جدیدی که ما دنبال آن هستیم غیر آسیایی و غیر اروپایی است. اگر به گذشته بر گردیم قطعاً هیچ زمان حاضر نبودم با این خودروسازان قرارداد همکاری امضا کنم چرا که آنها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند. اگر جای شرکایی مانند رنو و پژو یک خودروساز دیگر بود صنعت خودرو با چالش روبه‌رو نمی‌شد. ما در شراکت با خودروسازان خارجی جوفروش گندم نما نمی‌خواهیم.» مدیرعامل ایران خودرو اذعان داشت: «هر دو شرکت فرانسوی رنو و پژو در شرایط تحریم بازار ایران را ترک کردند در صورتی که اگر به جای رنو یک خودروساز آلمانی یا از کشور دیگر وارد بازار ایران می‌شد و با خودروسازان ایرانی شراکت می‌کرد شاید بیم از دست رفتن بازارهای صادراتی در رقابت میان این دو خودروساز از دو کشور مختلف تا این اندازه اجازه نمی‌داد تحریم‌ها بر صنعت خودروسازی غلبه کند.»
  همکاری با چینی‌ها در اولویت نیست
وی در ادامه نقد خود به خودروسازان چینی گفت: «سال گذشته 20 میلیون خودرو توسط خودروسازان چینی تولید شد و هیچ کس نمی‌تواند به آسانی از خرید صرفنظر کند ولی همکاری با چینی‌ها جزو اولویت دوم یا سوم ما است. برخلاف سایر خودروسازان ما تنها 10 درصد از محصولات خود را به چینی‌ها خواهیم داد و بیش از این به هیچ عنوان قابل قبول نیست.» یکه زارع افزود: «با هر کالایی که بخواهد به صورت کامل وارد کشورمان شود مخالف هستم از این‌رو اگر شرکای ما بخواهند تنها وارد‌کننده خودرو باشند حاضر به ادامه همکاری با آنها نیستم. هر خودرویی که قرار است وارد شود باید خط تولید آن را داشته باشیم، نمی‌خواهیم مصرف‌کننده نهایی خودرو باشیم. شرکتی که موافق ckd (‌قطعات کاملاً منفصله) و سرمایه‌گذاری مشترک نباشد دلیلی ندارد ما از آن کشور خودرو وارد کنیم. این گفته در مورد تولید‌کنندگان خودروهای چینی صدق می‌کند. آنها باید رویه خود را در همکاری‌ها تغییر دهند.»
‌ شرکت‌های چینی راهگشای صنعت خودرو نیستند
وی تأکید کرد: «شرکت‌های چینی راهگشای صنعت خودرو ایران به عنوان شریک تجاری نیستند. شرکت‌هایی که به سمت چین رفتند در نهایت کار آنها به سمت واردات صرف رفته است، لذا خودروسازان داخلی که به سمت چینی‌ها رفته‌اند و نتوانند انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری انها را داشته باشند، قطعاً بازنده خواهند بود. خودروسازان چینی کمک ایران نیستند و تنها دنبال کسب سود و گرفتن بازار هستند.»
‌ رنو یک ریال هم در ایران سرمایه‌گذاری نکرده است
مدیرعامل ایران خودرو در لابه‌لای صحبت‌های خود به موضوع رنو هم اشاره‌ای داشت. به اعتقاد وی، ‌رنو یک ریال هم در ایران سرمایه‌گذاری نکرده است، لذا چنین شریکی که باعث افتخار خودروسازان شود، نیست. قراردادها با شرکای تجاری باید به صورت برد- برد باشد در غیر این‌صورت همکاری‌ها تنها به نفع شرکت خارجی است.
  مذاکره با پژو به مرحله نهایی رسید
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: «قراردادهای ایران با پژو بعد از گذشت 10 سال نشان داد که این قراردادها به صورت اصولی منعقد شده است که در نهایت به داخلی‌سازی کامل خودرو پژو 206 انجامیده است. این در شرایطی است که همزمان با حضور پژو و تولید محصولاتش در ایران در سال‌های گذشته متأسفانه به دلیل سیاستگذاری‌های غلط شرکت رنو که باز هم یک شرکت فرانسوی است به عنوان شریک در خودروسازی ایران انتخاب شد در حالی که همان روزها هشدار داده بودیم که دو شریک از یک کشور را نباید انتخاب کرد چراکه ممکن است در شرایطی همچون تحریم یک سیاست واحد اتخاذ کنند که همان‌طور هم شد و این پیش‌بینی درست از آب درآمد.» وی در مورد همکاری ایران خودرو با پژو گفت: «پژو شریک قدیمی ما است و البته نمی‌توانیم تمام جزئیات مذاکره خود را با این خودروساز بزرگ جهانی به صورت رسمی اعلام کنیم، چراکه ممکن است در شرایط مذاکره و مباحث رقابتی اثرگذار باشد اما آنچه که مسلم است آن که اجازه نخواهیم داد منافع ملی در شراکت با خودروسازان خارجی متضرر شود و یک بحث برد- برد را دنبال می‌کنیم اما تنها در یک جمله می‌توانیم بگوییم که مذاکرات با پژو خوب پیش می‌رود و 95 درصد مذاکرات به اتمام رسیده و تنها 5 درصد باقی مانده است که اگر شرایط بین‌المللی هم یاری کند آن را به نتیجه می‌رسانیم.»
 عرضه دنا ظرف 20 روز آینده به بازار
یکه زارع از عرضه خودرو دنا ظرف 20 روز آینده به بازار خبر داد و گفت: «با طی مراحل شماره‌گذاری دنا این خودرو روانه بازار می‌شود و علت تأخیر هم تمرکز بیشتر بر مسائل کیفی بود. ضمن اینکه ورژن جدید خودرو دنا ظرف 6 ماه آینده و ورژن بعدی آن ظرف یک سال آتی روانه بازار خواهد شد.»