printlogo


گوناگون
سنگک 6 هزار تومانی
 در کرمانشاه!
 یک نانوایی سنگکی در کرمانشاه اقدام به عرضه هر قرص نان خشخاشی به قیمت 6 هزار تومان می‌کرد که از سوی تعزیرات حکومتی پلمب شد.
به گزارش ایرنا، «ایرج عزیزی» مدیرکل تعزیرات حکومتی تصریح کرد: به دنبال گزارش یکی از شهروندان، در تحقیقات به عمل آمده با نانوایی سنگکی برخورد کردیم که اقدام به عرضه نان با قیمت‌های عجیبی می‌کرد. وی افزود: این نانوایی هر قرص نان را با قیمت 25 هزار ریال به مشتریان عرضه می‌کرد و اگر این نان به صورت تلفنی سفارش داده می‌شد، قیمت آن به 50 هزار ریال و با پخت خشخاشی به 60 هزار ریال هم افزایش می‌یافت در حالی که قیمت واقعی این نان پنج هزار و 500 ریال بوده است. عزیزی گفت: پرونده‌ای برای این نانوایی متخلف تشکیل و ضمن پلمب کردن و قطع سهمیه آرد، مبلغ هشت میلیون ریال نیز جریمه نقدی شد.


به گل نشستن سه دلفین فرفره در سواحل جاسک
سه قطعه دلفین فرفره در سواحل شهرستان جاسک به گل نشستند. «کاظم شریفی» رئیس حفاظت محیط زیست جاسک به ایرنا گفت: این دلفین‌ها در سواحل روستای «بیاهی» بخش «لیردف» در 130کیلومتری شرق جاسک پیدا شدند. وی افزود: یک قطعه از دلفین‌ها با تلاش محیط یاران و اهالی روستا به دریا بازگردانده شد و دوقطعه دیگربه‌علت مشکل تنفسی تلف شدند. وی علت مرگ دلفین‌های تلف شده را گرفتار شدن در تور نامرئی صیادان ذکر کرد. شهرستان جاسک یکی از قطب‌های مهم صیادی کشور در 300 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان است.آیین نیایش کلیمیان در شوش دانیال برگزار شد
جمعی80 نفری از کلیمیان سراسر ایران روز پنجشنبه در شهرستان شوش، بر مزار حضرت دانیال نبی(ع)، در کنار رود «شاوور شوش»، گردهم آمده و آیین ویژه نیایش سالانه خود را برگزار کردند. به گزارش ایرنا، «علیرضا ابوالمشهدی» مسئول تولیت آستان حضرت دانیال نبی(ع) گفت: آیین نیایش کلیمیان سال‌های متمادی است که با هماهنگی انجمن کلیمیان در جوار حضرت دانیال نبی(ع) در شوش برگزار می‌شود. یهودیان هر سال نذور خود را تقدیم آرامگاه دانیال نبی(ع) کرده و این نذور صرف تجهیز این مکان مقدس می‌شود. حضرت دانیال نبی(ع)، از پیامبران الهی در قرن هفتم قبل از میلاد است که نسل وی به داوود پیامبر(ع) می‌رسد.  یک بانوی 65 ساله یهودی شرکت کننده، از اینکه امکان برگزاری چنین آیینی برای جوانان و بزرگان یهودی در ایران فراهم است از مسئولان نظام قدردانی کرد. آرامگاه دانیال نبی(ع)، در ساحل شرقی رودخانه شاوور در جنوب شهرستان شوش و روبه‌روی تپه ارگ قرار دارد.


پرونده پایانه صادراتی خراسان شمالی بسته شد
با تغییررویکرد گمرک در حوزه عملکردی و همچنین با تصویب کارگروه توسعه صادرات، پرونده ایجاد پایانه صادراتی در استان خراسان شمالی برای همیشه بسته شد.
«سیدعلی اکبر پرویزی» استاندارخراسان شمالی گفت: با رویکرد جدید گمرک، تمام فعالیت‌های نظارتی و قانونی برای کالاهای صادراتی در داخل واحدهای تولیدی و صنعتی صادرکننده کالا از سوی کارشناسان گمرکی انجام می‌شودکه با چنین روندی از سوی گمرک که آسان‌سازی در امور صادراتی و کاهش هزینه تحمیلی برای واحدهای تولیدی را نیز به دنبال خواهد داشت، ایجاد پایانه صادراتی نمی‌تواند صرفه اقتصادی داشته باشد.