printlogo


با نمایشگاه بیست و هشتم
عرضه آثار جدیدی از رهبر معظم انقلاب


انتشارات انقلاب اسلامی در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ۱۵۲ عنوان کتاب و لوح فشرده از آثار و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور خواهد داشت.
انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای‌(مدظله‌العالی) با ۱۵۲ عنوان کتاب در نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال حضور خواهد داشت. عناوین کتب جدید بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال ۱۳۹۴ عبارتند از: کتاب «یاد و یادگار» خاطراتی از دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با همسر مکرمه‌ حضرت امام(ره)، «جهاد خودکفایی»  ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، «دشمن‌شناسی»  شناخت دشمن و روش‌های مقابله با آن از منظر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، «جلوه‌ اهل خراسان» روایتی از سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان خراسان شمالی، «احکام روزه» مطابق با فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) و «مروری بر مبانی، روش و قواعد تفسیری»  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی در تفسیر سوره توبه.
تمدید زمان ثبت‌نام بن کارت‌های کتاب
نیکنام حسین‌پور مدیر کمیته رفاهی و نهادهای همکار از تمدید زمان ثبت‌نام بن کارت‌های دانشجویی و طلاب با شرایط ویژه خبر داد. نیکنام حسین‌پور مدیر کمیته رفاهی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اعلام این خبر افزود:‌ سایت ثبت‌نام از روز یکشنبه 6 اردیبهشت باز شده و دانشجویان فرصت دارند تا روز پنجشنبه 10 اردیبهشت ماه جهت ثبت نام اقدام کنند.
آثار ناشران معتبر اروپا و امریکا در نمایشگاه
حدود ۱۳ هزار عنوان از کتاب‌های چاپ ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ از ناشران معتبر اروپایی و امریکا از سوی یکی از نمایندگان آنها در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌‌شود. به گزارش مهر،  بیش از ۵۰۰۰ عنوان از این کتاب‌ها برای نخستین بار است که در نمایشگاه عرضه می‌شوند. ۳۵۰۰ عنوان از این کتاب‌های عرضه شده چاپ ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و مابقی چاپ سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ است. ۶۳۰۰ عنوان از این کتاب‌ها در حوزه علوم انسانی، ۱۴۰۰ عنوان در حوزه فنی و مهندسی، ۱۳۵۰ عنوان در حوزه علوم پایه، ۷۰۰ عنوان در حوزه پزشکی، حدود ۳۵۰۰ عنوان در حوزه هنر و ۲۰۰ عنوان کشاورزی دسته‌بندی شده‌اند. شرکت ویژه نشر که عرضه این آثار را در نمایشگاه امسال انجام خواهد داد، برای کتاب‌های عرضه شده تخفیفی از ۱۰ تا ۷۰ درصد در نظر گرفته است که هنگام خرید در فاکتورها قید خواهد شد.
نمایش دستاوردهای فرهنگی نهادهای همکار
در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 70 نهاد و سازمان با مجموعه نمایشگاه کتاب تهران همکاری خواهند کرد و آثار مکتوب و فرهنگی خود را به نمایش خواهند گذاشت. در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سازمان‌ها و نهادهای همکار در برگزاری نمایشگاه حضوری گسترده خواهند داشت. جانمایی ناشران توسط تشکل‌های مختلف انجام می‌شود و تا ششم اردیبهشت ماه سالن ناشران نهادها و سازمان‌ها آماده بهره‌برداری خواهد شد. در این دوره از نمایشگاه، همکاری خوبی میان وزارت نیرو، شرکت مخابرات استان تهران و شرکت ارتباطات سیار با مجریان نمایشگاه کتاب تهران برقرار شده است تا زیرساخت‌های مناسبی در حوزه‌های برق، مخابرات و تلفن همراه فراهم شود.
انتقاد از غیبت ناشران موسیقی در نمایشگاه کتاب
به گفته سخنگوی کانون ناشران خانه موسیقی، ناشران آثار و تولیدات موسیقایی مانند یکی دو سال گذشته برگزاری نمایشگاه کتاب تهران از داشتن غرفه ویژه عرضه آثار موسیقایی محروم هستند. بابک چمن آرا سخنگوی کانون ناشران موسیقی خانه موسیقی در گفت‌و‌گو با مهر و در پاسخ به اینکه آیا در نمایشگاه کتاب امسال برای تولیدکنندگان آلبوم‌ها و آثار موسیقایی مکانی در نظر گرفته شده است یا خیر؟ توضیح داد: گمان نمی‌کنم چنین اتفاقی افتاده باشد چون اگر می‌افتاد حتماً ما از ماجرا خبردار می‌شدیم. البته من فکر می‌کنم همانند چند سال گذشته که در پرت ترین قسمت نمایشگاه به ناشران موسیقی غرفه‌ای دادند و ما هم از این موضوع دلگیر شدیم بتوانند غرفه هایی را به این شکل به ما بدهند و به طور طبیعی همان قیمتی را برای اجاره بها از ما طلب می‌کنند که از صاحبان غرفه‌های جنبی فروش غذا، سیب زمینی سرخ کرده و پیتزا طلب کرده‌اند. چنین رویکردی به صلاح ناشران نیست و ما در دوره‌های قبلی به خاطر چنین رویکردی ضرر زیادی را متحمل شدیم.