printlogo


طاعون داعش در خیابان های دیرالزور
داعش در جدیدترین خشونت خود در حمله به شهر دیرالزور، پایگاه هواداران حکومت بشار اسد، 300 نفر را به صلیب کشید و سر برید

طاعون داعش در خیابان های دیرالزور
داعش در دیرالزور 300 نفر را به مسلخ برد و 400نفر را گروگان گرفت

داعش در جدیدترین خشونت خود در حمله به شهر دیرالزور، پایگاه هواداران حکومت بشار اسد، 300 نفر را به صلیب کشید و سر برید و 400نفر دیگر را نیز گروگان گرفت. گزارش‌ها نشان می‌دهد، صدها نفر نیز در این شهر در محاصره هستند.
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) گروه تروریستی داعش با انجام حملاتی متعدد به مناطق تحت کنترل دولت در شهر دیرالزور بیش از 300 نفر را که اغلب آنان را کودکان و افراد مسن تشکیل می‌دادند، اعدام کرده است. به گفته یک منبع نزدیک به نیروهای دولت سوریه در بین کشته شدگان رزمندگان طرفدار دولت نیز مشاهده می‌شوند.
این در حالی است که «رامی عبدالرحمن» مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد: گروه تروریستی داعش در حمله روز شنبه به شهر دیرالزور در شرق سوریه 400غیرنظامی را ربود. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این دیده‌بان حقوق بشر گفت: در بین این 400 غیر نظامی زنان و کودکان نیز حضور دارند. وی همچنین اعلام کرد گروه تروریستی داعش این ربوده شدگان را به مناطق تحت اشغال خود منتقل می‌کند.  دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرد: اعضای داعش به شمال شهر نفوذ کرده و روستای البغیلیه را تحت کنترل گرفتند و در حال حاضر حدود 60 درصد این شهر را تحت کنترل دارند. از سوی دیگر گزارش می‌شود یگانی از ارتش مانع از پیشروی تروریست‌های داعش شدند که به اطراف روستای البغیلیه وارد شده بودند و خسارت زیادی به آنها وارد کردند. از استان دیرالزور همچنین خبر می‌رسد که با نفوذ داعش در این منطقه قحطی و کمبود بیش از 200هزار شهروند سوری را تهدید می‌کند. اخبار تأیید نشده حاکی از آن است که ۲۰ نفر نیز بر اثر شدت گرسنگی جان خود را از دست داده‌اند.
دولت سوریه جنایت داعش در دیرالزور و کشته شدن ده‌ها نفر به دست تروریست‌های داعش را محکوم کرد. وائل الحلقی نخست‌وزیر سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد مسئولیت اخلاقی و قانونی این جنایت برعهده تمامی کشورهای حامی تروریسم است که گروه‌های تکفیری و تروریستی را از لحاظ مالی و تسلیحاتی تغذیه می‌کنند.  الحلقی با تسلیت به خانواده‌های شهدای این حادثه اعلام کرد که این جنایت‌ها مردم سوریه را از ادامه تحقق آشتی ملی و آزادی تمام خاک سوریه از چنگ تروریست‌ها منصرف نخواهد کرد.  از دیگر جبهه‌های نبرد نیز خبر می‌رسد پنج شهروند سوری در حمله خمپاره‌ای و موشکی تروریست‌ها به شهرهای حلب و فوعه در استان ادلب سوریه کشته شدند.  بنا به گزارش منابع سوری تروریست‌های حاضر در دو محله بستان القصر و بنی زید روز شنبه با شلیک پنج خمپاره به مناطق بستان الزهره، المشارقه و العزیزیه علاوه بر کشتن پنج شهروند سوری خسارت‌هایی نیز به منازل و اموال مردم وارد کردند.  ساکنان دو شهر فوعه و کفریا در استان ادلب سوریه بیش از دو سال است که در محاصره و در معرض حمله موشکی و خمپاره‌ای گروه تروریستی جیش الفتح قرار دارند و تاکنون شمار زیادی از آنها از گرسنگی و کمبود دارو جان خود را از دست داده‌اند.
ë داعش برای تأمین بودجه خود به فروش اموال مسیحیان موصل روی آورده است
منابع محلی در موصل اعلام کردند که گروه تروریستی داعش برای تأمین هزینه‌های خود به فروش اموال و املاک مسیحیان این شهر روی آورده است.  به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع؛ داعش درصدد است یک مزایده علنی برای فروش اموال مسیحیان برگزار کند و فهرست اموال و املاک و زمان برگزاری این مزایده را به مردم موصل ابلاغ خواهد کرد. بنا به گزارش همین منبع این مزایده شامل 400 منزل مسکونی، 19مکان تجاری، 167 مغازه و انبار است.
ë اعتراف هاموند به حضور انگلیسی‌ها در داعش
فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد طی سال‌های اخیر ۱۵۰۰ تن از شهروندان این کشور تلاش کردند به داعش در سوریه بپیوندند که از این تعداد ۸۰۰ نفر موفق به این کار شده‌اند.  به گزارش روزنامه دیلی میل، وزیر خارجه انگلیس همچنین تخمین زده که حدود نیمی از 800 شهروند این کشور به داعش پیوسته‌اند، همچنان در سوریه حضور دارند. در گزارش دیلی میل آمده است: «ترکیه مسیر و راه اصلی تلاش افراطیون بریتانیایی برای پیوستن به داعش در سوریه است. تاکنون مرگ 50 جنگجوی بریتانیایی تأیید شده که همه آنها از ترکیه وارد سوریه شده بودند.»