printlogo


ظریف: 206 هواپیما می‌خواهیم، مجوز فروش 97 فروند صادر شده است

در حالی که با صدور مجوز فروش هواپیما به ایران از سوی وزارت خزانه‌داری امریکا، این کشور تحت فشار ایران و جامعه جهانی گام‌های عملی برای اجرای تعهدات خود طبق برجام برداشته است، جمهوریخواهان و لابی‌های ضد ایرانی و اسرائیلی بار دیگر تلاش‌های خود را آغاز کرده‌اند تا در روند عملیاتی این موضوع کارشکنی کنند. با این حال ایران ضمن استقبال از این موضوع اعلام کرده است که باید در ادامه در راستای همکاری بانک‌ها و بنگاه‌های بزرگ با ایران نیز گام‌هایی از سوی این کشور اتخاذ شود. در همین راستا محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در خصوص مجوزهای ارائه شده از وزارت خزانه‌داری امریکا در شورای روابط خارجی امریکا گفت: هواپیما یکی از مسائل مهم بود که با پیگیری که صورت گرفت مرحله اولیه تصمیم و اجازه خزانه‌داری امریکا صادر شد. ظریف از صدور مجوز فروش 80 هواپیما از مجموع 88 هواپیمای درخواستی  ایران خبر داد و گفت:درباره ایرباس هم از 118 ایرباس، مجوز فروش 17 فروند آن صادر شده است.
ایرباس و بوئینگ به ایران می‌آیند
همچنین وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه مذاکرات مالی با شرکت ایرباس در مراحل نهایی قرار دارد، گفت: نمایندگان ایرباس و بوئینگ برای ادامه مذاکره این هفته به ایران سفر می‌کنند. به گزارش ایرنا، عباس آخوندی در حاشیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: با ورود نمایندگان ایرباس و بوئینگ مذاکرات حقوقی برای خرید هواپیما از این شرکت‌ها ادامه می‌یابد تا بتوانیم روند خرید هواپیما از این شرکت‌ها را سرعت بخشیم.
نگرانی کنگره امریکا
اما قانونگذاران جمهوریخواه مجلس نمایندگان امریکا روز جمعه اعلام کردند با وجود موافقت وزارت خزانه‌داری برای صدور مجوز صادرات، به تلاش علیه فروش هواپیماهای مسافربری بوئینگ و ایرباس به ایران ادامه می‌دهند. به گزارش ایسنا، پیتر روسکام و جب هنسارلینگ در نامه ای به دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه‌داری که بر تحریم‌ها نظارت می‌کنند، خواستار پاسخ درباره پیامدهای امنیتی فروش هواپیماهای مسافربری به ایران شدند. در این نامه که به مشاهده رویترز رسیده، اتهام حمایت از گروه‌های نظامی توسط ایران‌ایر بار دیگر مطرح شده است.  در این نامه که به آدام سوزبین، معاون وزارت خزانه‌داری امریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ارسال شده، درخواست شده است به پرسش‌های متعدد درباره مسائلی شامل مدیریت ایران ایر و توانایی وزارت خزانه‌داری برای کنترل انتقال هواپیما یا قطعات پاسخ داده شود.