printlogo


جویندگان عاطفهبرای درمان فرزندان مان چشم انتظار یاری مردم هستیم
رنج های پدرومادر
با سه فرزند بیمار


گروه حوادث/ خانواده نیازمند لرستانی با داشتن 3 فرزند بیمار و معلول، برای درمان فرزندانشان و تأمین هزینه‌های سنگین دارویی آنها، ازگروه جویندگان عاطفه روزنامه ایران و مردم نوع دوست ونیکوکار کمک خواستند. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این خانواده که برای درمان فرزندانشان ناچار به رفت و آمد مکرر به تهران بودند، برای کاهش هزینه هایشان وباکمک خیرین مجبور به نقل مکان به پایتخت شده و دراطراف تهران ساکن شده‌اند.
مرد خانه برای تأمین هزینه زندگی خود، همسر و 4 فرزندش کارگری می‌کند اما دستمزد اندک او کفاف شاید تنها بخشی از نیاز روزمره خانواده را برطرف کند اما همچنان ازعهده هزینه‌های بسیارسنگین زندگی و درمان فرزندانش برنمی آید. احمد و سعید پسران بزرگ خانواده یکی به دلیل نداشتن یک پا ودیگری به خاطرابتلابه سرطان تحت درمان هستند و حدیث نیز یک چشم‌اش مادرزاد نابیناست و به تازگی مشخص شده این دختر خردسال نیز به دلیل اختلالی در سیستم رشد بدنش نیاز به درمان دارد که هزینه میلیونی داروهای او در بضاعت این خانواده نیازمند نیست.مادر این خانواده به خبرنگار ما گفت: «حدیث به صورت مادرزادی یک چشمش نابینا است. تا به حال فکر می‌کردیم فقط همین مشکل است و دیگر با آن کنار آمده بودیم اما هر چه او بزرگتر می‌شد جثه‌اش تغییری نمی‌کرد. به همین خاطر او را پیش دکتر بردیم که مشخص شد به اختلال در رشد استخوانی مبتلا ست. به همین خاطر باید آمپولی تزریق کند که هزینه آن حدود هفت میلیون است و قادر نیستیم این پول رافراهم کنیم. در این چند سال به هر زحمتی بوده هزینه درمان احمد و سعید را تأمین کردیم اما حالا علاوه بر آنها بیماری حدیث هم قوزبالاقوزشده که امیدوارم به لطف خداوند و یاری مردم بتوانیم از پس این هزینه‌های سنگین برآییم.»
برادرکشی در جلسه حل اختلاف خانوادگی
گروه حوادث /هشت برادر و خواهر برای حل اختلاف‌های خانوادگی در خانه پدری دور هم جمع شده بودند که ناگهان مشاجرات آنها بالا گرفت و یکی از برادران با کلت به سوی برادرانش شلیک کرد. در این ماجر سه برادر مجروح شدند که یکی از آنها پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران» شامگاه پنجشنبه، پنج برادر به همراه سه خواهرشان و سایر اعضای خانواده به منظور حل اختلاف‌های قبلی در خانه پدری‌شان واقع در شهر برازجان-دراستان بوشهر- جمع شده بودند، اما ناگهان مشاجره سختی میان چند نفر از آنها درگرفت که یکی از مردان با کلت، سه نفر از برادرانش را هدف قرار داد و به آنها شلیک کرد و بعد هم گریخت. همان موقع مجروحان به بیمارستان شهید گنجی برازجان منتقل شدند اما یکی از آنها به‌دلیل شدت جراحت‌ها جان باخت. همزمان با حضور مأموران پلیس در محل حادثه و گفت‌و‌گو با بزرگان طایفه و خانواده حادثه دیده، هشت ساعت بعد عامل تیراندازی مرگبار خود را به پلیس معرفی کرد.

 

 

 

 


تصادف ساختگی برای سرقت
گروه حوادث/ سارق سابقه دار و همدستش که با شگرد تصادف ساختگی، گردنبندقاپی می‌کردند ازسوی پلیس شناسایی ودستگیرشدند.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، 28 آبان امسال، مرد میانسالی به کلانتری 101 تجریش رفت و از سرقت گردنبندش درجریان تصادف صوری خبر داد. او گفت: ساعت 4 بعد از ظهر در اتوبان صدر، با خودرو شخصی در حال حرکت بودم که ناگهان یک موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ با دو سرنشین، از سمت آیینه راننده با خودروام برخورد کرد؛ پس ازتوقف شیشه ماشین را پایین آوردم که ناگهان ترک نشین موتورسیکلت دریک چشم به هم زدن گردنبند 10 میلیون تومانی‌ام را قاپید و آنها فرارکردند.همزمان با وقوع این سرقت وسرقت‌های مشابه ردیابی‌های کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دراین باره آغازشد. تا اینکه یکی ازتبهکاران به نام بابک شناسایی شد.این درحالی بود که کارآگاهان اطلاع پیدا کردند «بابک» دریک باغ ویلا واقع درمنطقه شهریار زندگی می‌کند. با شناسایی مخفیگاه متهم، کنترل نامحسوس پلیسی محل در دستور کار قرار گرفت و سرانجام وی هنگام خروج از مخفیگاهش با یک خودرو سواری پژو 206 سفید رنگ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. بابک  که به تازگی و با تأمین قرار از زندان خارج شده بود، به ده‌ها گردنبند قاپی به شیوه تصادف صوری یا زورگیری اعتراف و همدست خود به نام «مهران» (23 ساله) را نیز معرفی کرد. بابک در خصوص نحوه سرقت‌های خود به کارآگاهان گفت: «عمده سرقت‌های خود را از سرنشنیان خودروهای مدل بالا همچون بنز، هیوندا، خودروهای شاسی بلند و... انجام می‌دادیم.طبق نقشه با ایجاد تصادف ساختگی آنها را مجبور به توقف کرده وگردنبند قاپی می‌کردیم.»سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند گفت: با توجه به صدوردستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی بازپرس پرونده، ازشاکی‌ها درخواست می‌شود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان شهید صدر – مسیر شرق به غرب – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.