printlogo


نخستین حضور <ترامپ> در کلیسای سیاهپوستان برای جلب آرای اقلیت

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان امریکا که اندکی پس از حضور در عرصه سیاسی و بیان سخنان تحریک‌آمیزی ضد مهاجران، برچسب نژادپرست خورد، با هدف کسب آرای سیاهپوستان به همراه بن کارسون جمهوریخواه از کلیسایی در شهر دیترویت ایالت میشیگان بازدید کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ترامپ گرچه خود را فردی به لحاظ سیاسی «درست» نشان نداده، اما تحلیلگران از مدت‌ها قبل پیش‌بینی کردند با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر، ترامپ برای مضطرب کردن هیلاری کلینتون دموکرات به راه‌هایی برای جلب آرای اقلیت‌ها روی می‌آورد. این میلیاردر جمهوریخواه به خاطر هیچ‌کدام از حرف‌هایی که قبلاً علیه سیاهان زده بود و موجب شد تا بشدت میان آنان نامحبوب شود، عذرخواهی نکرد؛ اما در سخنانی که به دقت تنظیم شده بود، به چالش‌هایی که جامعه سیاهپوستان به دلیل تبعیض روزانه با آن مواجه هستند، اذعان کرد.
ترامپ در نخستین کارزار انتخاباتی‌ خود در کلیسای سیاهپوستان تلاش کرد تا قلب آنان را با بیان سخنانی از آبراهام لینکلن، جنبش‌های حقوق بشری و وعده اینکه او نیازهای سیاهپوستان را در صورت رئیس جمهوری شدن نادیده نمی‌گیرد، به دست آورد. همزمان با سخنرانی ترامپ، ده‌ها تن از مخالفان او با در دست داشتن پلاکاردهایی مقابل این کلیسا تجمع کرده بودند. معترضان باور دارند که ترامپ هیچ حمایتی در میان رأی‌دهندگان سیاهپوست ندارد و اگر او می‌خواهد که رأی‌دهندگان نظرشان عوض شود، آمدن هراز گاهی به یک کلیسای سیاهپوستان کافی نخواهد بود.