printlogo


رزمایش جداگانه سپاه و ارتش در مرزهای غربی کشور


فرمانده نیروی زمینی سپاه جزئیاتی از برگزاری رزمایش سپاه را در مرز کردستان تشریح کرد.
به گزارش سپاه نیوز، سردار محمد پاکپور در حاشیه رزمایش«محرم» اظهار داشت: مهم‌ترین هدف ما در رزمایش ایجاد هماهنگی و اجرای عملیات ترکیبی رسته‌ها با یکدیگر بوده است که به فضل الهی این امر محقق شد.
وی افزود: در رزمایش امنیتی محرم عملیات‌های ترکیبی با حضور یگان‌های پهپادی و موشکی و توپخانه و هوانیروز و زرهی با موفقیت انجام شد. پاکپور افزود: منطقه رزمایش از مناطق مورد علاقه ضدانقلاب در گذشته بوده که با انجام رزمایش‌ها و عملیات‌های مقتدرانه سپاه آن منطقه از لوث اشرار و ضدانقلاب پاک شد. وی با اشاره به نقش، اهمیت و جایگاه مأموریت‌های قرارگاه‌های عملیاتی سپاه در برقراری امنیت پایدار مناطق مرزی اظهار کرد: قرارگاه‌های نیروی زمینی سپاه از جمله قرارگاه قدس و حمزه سیدالشهدا(ع) به‌طور دائم و مستمر در حال انجام عملیات، رزمایش و تمرین آمادگی‌ها هستند.
تک سنگین تکاوران سپاه در ارتفاعات اشنویه
سخنگوی رزمایش امنیتی «محرم» نیز گفت: در روز نخست رزمایش تک سنگین نیروهای تکاور با پشتیبانی تانک‌های T۷۲S نیز انجام شد.
سردار حبیب شهسواری در حاشیه این رزمایش با اشاره به اینکه مرحله اصلی رزمایش امنیتی محرم با انجام عملیات تک به ارتفاعات کفارستان آغاز شده گفت: در این مرحله از رزمایش آتش سنگین ادوات توپخانه، تک سنگین نیروهای تکاور با پشتیبانی تانک‌های T72S نیز انجام شد.
 وی ادامه داد: رزمایش امنیتی محرم با محوریت قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) در ارتفاعات اشنویه در حال انجام است.
سردار شهسواری با موفقیت‌آمیز ارزیابی کردن رزمایش امنیتی «محرم»، گفت: پیام این رزمایش برای دوستان صلح و امنیت و آرامش است و پیام آن برای دشمنان این است که رزمندگان و دلاورمردان با صلابت و اقتدار از مرزهای ایران اسلامی دفاع می‌کنند و اجازه تعدی را به ضدانقلاب نمی‌دهند.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روز نخست رزمایش، گفت: تاخت شبانه، آتش و انفجارها و عملیات گشت و شناسایی در مناطق مرزی و ایست و بازرسی از اقدامات صورت گرفته در روز نخست رزمایش بود.
مرحله سوم رزمایش بزرگ
«حیدر کرار» در قصرشیرین
 همزمان مرحله سوم رزمایش بزرگ «حیدر کرار» روز گذشته [یکشنبه] با حضور تیپ 35 نیروی مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی ارتش مستقر در کرمانشاه، در منطقه عمومی مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین برگزار شد.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه برگزاری این رزمایش درخصوص هدف این رزمایش گفت: مرحله نخست این رزمایش در راستای رزمایش‌های گذشته که از 2 سال پیش در این منطقه آغاز شده برای ارزیابی یگان‌های ویژه واکنش سریع برگزار شد که در سال 94 در همین منطقه و مرحله دوم آن در شمال شرق کشور اجرا شد.
سرتیپ نوذر نعمتی افزود: این رزمایش به مدت یک هفته در چندین مرحله و به صورت مختلف ادامه دارد که سعی ما این است برابر طراحی از قبل و واکنش‌های مورد نیازمان، یگان‌های مورد نیاز رزمایش را وارد عمل کنیم. وی گفت: رویکرد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران درخصوص همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق همان رویکردی است که مسئولان عالیرتبه نظام دارند و تابع تصمیم آنها هستیم.