printlogo


دیگه چه خبرگمانه زنی درباره مدیران آینده سازمان صدا و سیما
با قوت گرفتن  احتمال ریاست محمد سرافراز بر سازمان صدا و سیما شایعاتی درمورد معاونان و مدیران ارشد این سازمان در محافل مختلف به گوش می‌رسد. از جمله آنکه از محمدرضا جعفری جلوه، علی اصغر پورمحمدی و حسین کرمی به عنوان گزینه های احتمالی معاونت سیما نام برده می‌شود و احتمال انتصاب جعفری جلوه و پورمحمدی را که از مدیران باسابقه و مجرب سازمان هستند بیشتر می‌دانند. جعفری جلوه هم‌اکنون مدیرعامل بنیاد فارابی است.
کرمی که کارمند دانشگاه امیرکبیر است، چند سالی قائم مقام معاونت سیما در دوران ریاست ضرغامی بود. همچنین در میان شایعات از غفور مدبر درجزی و مفتح برای تصدی سمت معاونت اداری مالی نام برده می‌شود. غفور مدبر مدت‌ها ریاست اتحادیه بازرگانی صدا و سیما را عهده دار بود و اکنون مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن و تأسیسات ورزشی کشور است و به عنوان مدیری کارآمد شناخته می‌شود. مفتح نیز مدتی مسئولیت اداره کل کالا و معاون بازرگانی داخلی سیما را بر عهده داشت و گفته می‌شود از شانس کمتری برای تصدی این سمت برخوردار است.
همچنین از محسن مهاجرانی که مدت‌ها از مدیران ارشد خوشنام سازمان صدا و سیما بوده به عنوان قائم مقام احتمالی صدا و سیما نام برده می‌شود که با توجه به تجربه طولانی وی در صدا و سیما احتمالی دور از ذهن نیست.
جایگاه علمی وزرای علوم دولت روحانی و دولت قبل
ادعا‌ها درباره پایین بودن جایگاه علمی وزرای پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت علوم باعث بازخوانی جایگاه علمی وزرای دولت روحانی و دولت قبل شد. به گزارش عصر ایران، مطابق سایت مرجع «اسکوپوس» پایگاه اطلاعاتی چکیده و استنادی دنیا، «محمد مهدی زاهدی» وزیر علوم دولت اول احمدی‌نژاد نمره اچ ایندکس ندارد و از «کامران دانشجو» وزیر علوم در دولت دوم او هم اطلاعات ثبت شده‌ای در سایت مرجع اسکوپوس دیده نمی‌شود. این در حالی است که اچ ایندکس رضا فرجی دانا (وزیر علوم در دولت روحانی که با استیضاح کنار رفت) 12 از50 و اچ ایندکس محمود نیلی احمد آبادی (گزینه وزارت علوم که موفق به اخذ رأی اعتماد از مجلس نشد) 13 از50 است. «اچ ایندکس» یک شاخص عددی است که بهره‌وری و تأثیر‌گذاری علمی دانشمندان را به صورت کمی نمایش می‌دهد و با در نظر گرفتن «تعداد مقالات پُر استناد» تعیین می‌شود.موج سوم پوسترهای ضد امریکایی در تهران
پوسترهای ضد امریکایی به سطح شهر بازگشتند. به گزارش «رجا نیوز»، یکی از این پوسترها یک سرباز امریکایی را در میان لشکریان یزید نشان می‌دهد. در طرح دوم کاخ سفید را درمیان خیمه‌های قرمز رنگ شمر گذاشته‌اند و در طرح سوم پای یک سرباز امریکایی در کنار پای سربازانی است که لباس‌هایشان نشان می‌دهد که جزو لشکریان شمر و یزیدند. «محسن پیرهادی» مسئول بسیج شهرداری تهران در گفت‌و‌گویی، همزمانی نصب این پوسترها با روزهای حساس مذاکرات هسته‌ای را در راستای «کمک به دولت» عنوان کرد.
استدلال عجیب درباره رأی مردم
«حسین شریعتمداری» رأی مردم به «حسن روحانی» رئیس جمهوری کشور و رأی‌دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری را زیر سؤال برد. وی در یادداشتی در روزنامه کیهان با ابراز ناخرسندی از پیام توئیتری روحانی بعد از رأی عدم اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم، مدعی شد رأی مردم به نمایندگان مجلس نسبت به رأی آن‌ها به رئیس جمهوری از «دقت»، «شناخت» و «اعتبار» بیشتری برخوردار است. مدیر مسئول کیهان براساس استدلال خویش نتیجه گرفت رأی نمایندگان مجلس درباره وزیر پیشنهادی علوم رأی اکثریت مردم بوده است! رئیس جمهوری بعد از رأی عدم اعتماد مجلس به گزینه پیشنهادی دولت در پیام توئیتری خود نوشته بود: «افکار عمومی قضاوت خواهد کرد، افکار عمومی ملت ما نه فاصله را می‌پسندد نه خدای نکرده لجبازی را.»