printlogo


معادله دومجهولی نیمکت پرسپولیس پس از مذاکرات دوجانبه
چراغ سبز برانکو، چراغ درخشان را قرمز می‌کند؟ وصال روحانی

خوشحالی از برگزارنشدن مزایده

محمد حسین نژاد‌فلاح سرپرست جدید سرخ‌های تهرانی دیروز گفت از اینکه مزایده سرخابی‌ها در روز یکشنبه انجام نشده خوشحال است و در مقام توضیح اظهار داشت: «45 روز قبل نگرانی‌ام را به عنوان مدیر تربیت بدنی تهران از این واگذاری اعلام کردم زیرا سرخابی‌ها متعلق به تهران و کل مردم ایران هستند و ممکن است بعد از واگذاری مشکلاتی برایشان پیش بیاید. شاید بتوان معضلات باشگاهی مثل راه‌آهن را حل کرد اماپرسپولیس را خیر. البته من دوست داشتم زمینه واگذاری درست و واقعی برای باشگاه فراهم می‌شد و فردی که اهلیت داشت سر کار می‌آمد زیرا نتیجه‌آن می‌توانست و می‌تواند درخشش مجدد پرسپولیس را در پی داشته باشد.»


جلسه ظهر دیروز حمید درخشان با محمدحسین نژادفلاح، قائم مقام جدید باشگاه پرسپولیس از منظر سرمربی 5 ماه و نیم اخیر سرخ‌های تهرانی جلسه‌ای مفید و مثبت بود. در حالی که خبر آمدن برانکو ایوانکوویچ و سپرده شدن پست سرمربیگری پرسپولیس به این کروات نام آشنا تمام ایران را برداشته، درخشان بعد از خروج از جلسه به خبرنگاران گفت: «مقرر شد با قدرت به کارمان ادامه بدهیم و مشکلی هم وجود ندارد.» وقتی خبرنگاران از او پرسیدند مسأله برانکو به کجا انجامید، درخشان گفت: «اینها جزو سیاستگذاری‌های باشگاه است و من به آنها ورود نمی‌کنم. من تا زمانی که هستم، با تمام وجود کار می‌کنم و اینکه نام چه کسان دیگری برای هدایت این تیم مطرح است، مورد توجه من نیست.»
درخشان؛ هدایتگر سرخ‌ها مقابل صبا
در نخستین ساعات صبح سه‌شنبه، نژادفلاح در مصاحبه‌ای با برنامه تلویزیونی 90 به وضوح گفته بود که مربی منتخب وی برای هدایت پرسپولیس، برانکو است و برقراری ارتباط با وی را تأیید کرده اما تذکر داده بود که آغاز به کار برانکو مستلزم تأیید و تصویب آن توسط اعضای هیأت مدیره باشگاه است. او همچنین گفته بود که درخشان پنجشنبه حتماً در بازی با صبا در ادامه لیگ برتر روی نیمکت سرخ‌ها می‌نشیند.
راهی طولانی تا ایوانکوویچ
در حالی که محمود خوردبین، سرپرست کهنه‌کار سرخ‌ها حسن مهم نژادفلاح را آشنایی وی با مشکلات سرخ‌ها به سبب چند نوبت حضور وی در هیأت مدیره پرسپولیس توصیف کرده و وعده پیروزی بر صبا را به عنوان مقدمه‌ای برای تقابل هر چه بهتر با لخویا قطر داده است، برانکو پیش از ظهر دیروز برای نخستین بار مذاکره با سرخ‌های تهرانی در روزهای اخیر را تأیید اما تصریح کرد که این مذاکرات در مراحل اولیه‌اش قرار دارد و راهی طولانی تا مشخص شدن نتیجه نهایی باید طی شود. وی افزود: «بین دریافت پیشنهاد و مذاکره مستقیم و نتیجه دادن مذاکرات تفاوت‌ها بسیار است.» از سویی بدهی مالیاتی برانکو که از زمان حضورش در ایران به جا مانده، موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. برانکو حدود 450میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد که گفته می‌شود با توجه به تأخیر در پرداخت، این مبلغ بالغ بر 650 میلیون تومان شده است.
طاهری رفت
آنچه قطعی می‌نماید، جدا شدن علی طاهری، سرپرست موقتی سرخ‌‌ها بعد از صادر شدن حکم قائم مقامی نژادفلاح است. وی از حمایت نکردن مقام‌های ورزش کشور از خود طی دوران بسیار کوتاه (40 روزه) سرپرستی‌اش در جمع قرمزها ناراضی است. البته نژادفلاح این مسأله را بعید دانسته است. وی دیروز گفت: «من به دفتر آقای طاهری رفتم و رسماً از او رخصت گرفتم. من از پیشکسوتان باشگاه هم برای شروع کارم کسب اجازه کرده‌ام.»
نژادفلاح: هنوز چیزی معلوم نیست
در نهایت عصر دیروز نژادفلاح برای تماشای تمرینات قرمزها به ورزشگاه درفشی‌فر رفت و پیش از آن در اظهاراتی تازه هم ابقای موقتی درخشان را تأیید کرد و هم به گونه‌ای آینده کادر فنی را نامعلوم دانست. وی گفت: «من به کادر فنی و همچنین محمود خوردبین گفتم که با قدرت به کارشان ادامه بدهند و دغدغه‌ای نداشته باشند. اما هنوز وارد مرحله‌ای نشده‌ایم که بتوانم گزارشی در مورد سرنوشت کادر فنی ارائه کنم. بازی با صبا برای ما مهم است و از هواداران می‌خواهم در این موقعیت سخت از تیم حمایت کنند. بعد از برد حساسی که در مشهد برابر تیم پدیده داشتیم، لازم است که مقابل صبا هم حضوری قوی داشته باشیم و از همگان می‌خواهم کمک کنند تا تیم به حاشیه نرود.»
ما به صدر جدول برمی‌گردیم!
نژادفلاح در مورد این شایعه که درخشان فقط در مسابقه با صبا روی نیمکت می‌نشیند و پس از آن برانکو سکاندار می‌شود نیز گفت: «من فقط این را می‌گویم که بردن مسابقه با صبا می‌تواند وضعیت ما را بسیار بهتر کند. رده نهمی سزاوار ما نیست و خواهید دید که ما به صدر جدول بازخواهیم گشت و با اینکه برای قهرمانی دیر شده است اما هنوز می‌توانیم سهمیه آسیایی بگیریم.»