روحانی پس از جلسه سران سه قوه:

اولویت ایران حل مسائل منطقه با مذاکره است
جلسه رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه شامگاه شنبه به میزبانی حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی، آیت‌الله آملی لاریجانی و علی لاریجانی در این نشست درباره مهم‌ترین مسائل کشور و منطقه با هم گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.
رئیس جمهوری در پایان این جلسه و در جمع خبرنگاران درباره اهداف برگزاری جلسه سران سه قوه گفت: اولین موضوع مورد  بحث در این نشست، وضعیت مردم عزیز ما در استان کرمانشاه  بود. اولاً از همه آنهایی که اقدامات خوبی در زمینه کمک و امداد به مردم  انجام دادند، تشکر می‌کنیم.
روحانی افزود: ما از مردم مهربان و دلسوز کشورمان بویژه خود مردم استان کرمانشاه، از مقامات دولتی، نیروهای مسلح و همه آنهایی که در این زمینه تلاش کردند، تشکر می‌کنیم و  البته اقدامات بسیار زیادی باید انجام بگیرد مخصوصاً برای اسکان موقت عزیزان زلزله‌زده که هوا هم این روزها بتدریج در حال سرد شدن است و باید بتوانند تا زمان ساخت مسکن، یک زندگی قابل تحملی را در این ماه‌ها داشته باشند.
رئیس جمهوری با بیان اینکه در این جلسه همچنین درباره بودجه سال آینده که اولین بودجه‌ای است که توسط دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد نیز گفت‌وگوهای خوبی انجام گرفت، اظهار داشت: دولت راجع به منابع درآمدی و هزینه‌هایی که وجود دارد و مشکلاتی که در سال‌های گذشته در بودجه وجود داشته و کارهایی که راجع به بودجه باید در سال جاری انجام شود، اقداماتی را شروع خواهد کرد و دستور هیأت دولت از یکشنبه (امروز) به طور همه روزه، صبح و بعد از ظهر راجع به بودجه سال 97 است و امیدواریم بموقع بوجه را تقدیم مجلس کرده و مجلس شورای اسلامی هم همه تلاش خود را در این راستا انجام دهد.
روحانی با اشاره به اینکه در این نشست درباره کمک‌ها و هماهنگی‌هایی که سه قوه باید در راستای رونق اقتصادی انجام دهند نیز صحبت کردیم، خاطرنشان کرد: وضع سپرده‌گذاران برخی  مؤسسات اعتباری که دچار مشکل شده بودند نیز در ادامه مباحث جلسات گذشته مورد بررسی قرار گرفت؛ از جلسات پیش تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ کرده بودیم و ظرف هفته‌های گذشته نیز هماهنگی خوبی به وجود آمد و امیدوارم در سایه هماهنگی امروز بین سه قوه ، برخی  مؤسسات دیگری که سپرده گذاران آنها دچار مشکل هستند بتوانند پول‌شان را دریافت کنند و این در حالی است که اگر این هماهنگی‌ها انجام نمی‌گرفت، طبق روال عادی اجرای آنها خیلی طولانی‌تر می‌شد.
روحانی با اشاره به اینکه در این جلسه درباره مسائل و موضوعات منطقه هم گفت‌وگو کردیم، تصریح کرد: در سوریه تلاشی که از سوی ملت، ارتش و همه حامیان سوریه انجام شد و موفقیتی که در برابر تروریست‌ها به دست آمد، موجب ویرانی پایه‌های اصلی داعش شد؛ البته هنوز راه طولانی در مبارزه با تروریسم در منطقه وجود دارد و آنهایی که این توطئه را علیه ملت‌های منطقه طراحی کردند، به این سادگی دستبردار نخواهند بود و ما هم باید هوشیاری خودمان را حفظ کرده و تلاش‌مان را در این زمینه مضاعف  کنیم. روحانی، دخالت برخی  کشورها در امور داخلی مردم منطقه را  بسیار مشکل‌آفرین دانست و افزود: دلایل، شواهد و قرائنی وجود دارد که صهیونیست‌ها در پشت پرده ماجراجویی‌هایی که متأسفانه توسط برخی  کشورها در منطقه انجام می‌شود، فعال هستند و برخی  قدرت‌های بزرگ هم از این ماجراجویی‌ها حمایت می‌کنند. رئیس جمهوری اظهار داشت: تصمیم ما بر این است و راه را در این می‌بینیم که کشورهای منطقه باید مشکلات را میان خودشان حل و فصل کنند و نباید تصور کنند که منطقه از طریق اسلحه یا حمایت صهیونیست‌ها  و یا امریکایی‌ها می‌تواند روی خوشی، اتحاد و آرامش را ببیند.
روحانی گفت:  ایران در این زمینه با وجود اینکه کشوری توانمند و قدرتمند بوده و اگر لازم باشد از همه شیوه‌ها می‌تواند استفاده کند، اما اولویت را همواره در تعامل، مذاکره و حل معضلات پای میز گفت وگو دانسته و آن را همیشه ترجیح می‌دهد.
روحانی افزود: در این زمینه در شورای عالی امنیت ملی، بحث‌هایی را انجام داده و بعد هم در این زمینه اقدام می‌کنیم.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6652/1/447835/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر