روی خط خبر




ایران سراسر جشن و شادی
گروه ایران زمین/  همزمان با میلاد گل سرسبد آفرینش و فخر زمین و زمان، حضرت محمد مصطفی(ص) و سلاله مطهرش امام جعفر صادق(ع) سراسر کشور غرق در نور و شادی بود.
به همین مناسبت، جشن‌ها و ویژه برنامه‌هایی در سراسر کشور برگزار شد و مردم کشورمان با آذین‌بندی خیابان‌ها، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و آیین‌های مولودی‌خوانی و مدیحه‌سرایی، عشق و ارادت خود را به حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و ششمین اختر تابناک امامت و ولایت امام جعفر صادق(ع) نشان دادند. در مشهد مقدس هم زائران و مجاوران از دور و نزدیک خود را به بارگاه منور ثامن الحجج رساندند تا این 2 میلاد را به محضر حضرت ولیعصر(عج) و امام رضا(ع) تبریک و شادباش بگویند و به یمن این 2 میلاد فرخنده استجابت دعاهایشان را عیدی بگیرند. حرم مطهر شاهچراغ و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) نیز در روز میلاد سرشار از جشن و شادی بود.

گرد و غبار مدارس و دانشگاه‌های خوزستان را تعطیل کرد
گروه ایران زمین/  / گرد و غباری که روز چهارشنبه گذشته، استان‌های ایلام، لرستان و شمال خوزستان را دربرگرفته بود، دیروز بعد ازظهر با ورود سامانه جدید بارشی به غرب کشور تا حدودی تعدیل یافت، اما گرد و غبار امروز «پنجشنبه» همچنان میهمان ناخوانده خوزستان است و همه مدارس و دانشگاه‌های این استان را در این روز به تعطیلی کشاند. «فریبا گودرزی» کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفت‌و‌گو با «ایران» تصریح کرد: گرد وغبار شکل‌گرفته روی عراق که به کشورمان وارد شده بود با ورود این سامانه که با وزش باد شدید در استان‌های غربی و جنوب غربی همراه است، رفته رفته تضعیف می‌شود.
سامانه جدید بارشی که از بعد از ظهر روز گذشته (چهارشنبه) استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و لرستان را فرا گرفته بود موجب بارش برف و باران دراین استان‌ها شد و با کاهش 5 تا 10 درجه‌ای دما و باد شدید همراه بود. گودرزی با اشاره به اینکه امروز پنجشنبه سامانه بارشی استان‌های غرب، جنوب غرب، نیمه غربی دریای خزر و دامنه‌های البرز مرکزی و غربی را نیز در بر می‌گیرد، خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه در مناطق سردسیر و کوهستانی این مناطق به شکل برف و کولاک خواهد بود. به همین دلیل رانندگان باید ضمن رعایت نکات ایمنی، حتماً زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات ایمنی زمستانی را به همراه داشته باشند. فردا جمعه استان‌های شمال شرق نیز تحت تأثیر این سامانه قرار می‌گیرند و به طور کلی با کاهش 5 تا 10 درجه‌ای دمای هوا در کل کشور مواجه خواهیم بود. آسمان تهران نیز امروز پنجشنبه تا حدودی ابری همراه با بارش برف در ارتفاعات و وزش باد شدید خواهد بود. کمینه دمای هوا در پایتخت امروز به 3 درجه بالای صفر و فردا جمعه به یک درجه زیر صفر می‌رسد.
در همین حال، «کیامرث حاجی‌زاده» مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های 13 شهرستان استان امروز پنجشنبه در پی پیش‌بینی وقوع گرد و غبار خبر داد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/11/448967/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر