گزیدهتعیین تکلیف ۱۱ معدن
فاقد ارزیابی زیست محیطی
وزیر صنعت،معدن و تجارت با نویدبخش توصیف کردن نتایج هماهنگی‌های به عمل آمده با محیط زیست برای بخش معدن، گفت: تصمیمات مثبت اتخاذ شده در خصوص ۱۱واحد معدنی فاقد ارزیابی زیست‌محیطی تقدیم هیأت وزیران شد.به گزارش شاتا، محمد شریعتمداری گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در صورت رعایت استانداردها از سوی معدنکاران و مکتشفین تقریباً هیچ محدودیت مهمی برای فعالیت‌های معدنی ندارد.

افزایش صادرات گاز ایران به عراق
دولت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: به موجب قرارداد با ایران برای واردات گاز طبیعی به منظور تأمین سوخت استان مرزی دیاله، خرید گاز از ایران افزایش می‌یابد. به گزارش فارس به نقل از رویترز، دولت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: قرارداد با ایران برای واردات گاز طبیعی از این کشور برای استان مرزی دیاله را تصویب کرده است. بر اساس این قرارداد خرید گاز از ایران که از ابتدای امسال آغاز شد، افزایش می‌یابد. ایران در ماه ژوئن صادرات گاز به عراق را پس از چندین سال تأخیر آغاز کرد.

ریزش ۱۳ دلاری طلا ی جهانی
طلا پس از اینکه در معاملات روز سه‌شنبه با افت 13 دلاری به پایین‌ترین رکورد در دو ماه اخیر سقوط کرد، در معاملات آسیایی روز چهارشنبه با وجود ضعیف شدن دلار تغییر چندانی نداشت. به گزارش ایسنا، در بازار امریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۶۸.۶۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه ۱۲.۸۰ دلار یا یک درصد کاهش یافته و در ۱۲۶۴.۹۰ بسته شده بود.

راه‌اندازی قطار رایگان گردشگری تبریز-جلفا
معاون مسافری شرکت راه‌آهن از راه‌اندازی قطار گردشگری تبریز-جلفا خبر داد. ‌به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، میرحسن موسوی با اعلام این خبر بیان کرد: پس از راه‌اندازی موفق قطارهای گردشگری در چند مسیر، قطار گردشگری تبریز-جلفا برای هر روز هفته از تاریخ 10 آذر تا 10 بهمن امسال با همکاری سازمان منطقه آزاد ارس راه‌اندازی شد‌. وی ادامه داد: این تور گردشگری از منطقه آزاد جلفا، بازارچه مرزی، رودخانه ارس، کلیسای سنت استپانوس و سایر جاذبه‌های گردشگری این منطقه بازدید خواهد کرد.

جابه‌جایی مسافران هوایی
 19 درصد رشد یافته است
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه سال گذشته جابه‌جایی مسافر در بخش هوایی کشور 19 درصد رشد داشت، گفت: صنعت هوایی مسیر رقابتی شدن را طی می‌کند. به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، علی عابدزاده درباره جذب نیروهای انسانی در حال تحصیل به بازار کار صنعت حمل و نقل هوایی، گفت: بازار داخلی ایران بازاری 50 میلیونی بوده و پاسخگوی دانشجویان فارغ‌التحصیل رشته‌های مرتبط با صنعت هوانوردی است.

اختلاف گازی ترکمنستان
با ایران به دادگاه کشید
شرکت گاز دولتی ترکمنستان اعلام کرد این کشور آسیای مرکزی برای حل و فصل اختلاف گازی با ایران، به داوری متوسل خواهد شد. به گزارش ایسنا، این کشور آسیای مرکزی سرشار از انرژی، با اشاره به بدهی ایران که به صادرات پیشین مربوط می‌شود، صادارت گاز طبیعی به ایران را ابتدای امسال متوقف کرد. میرات آرچایف، رئیس شرکت گاز دولتی ترکمنستان اعلام کرد که مذاکرات با ایران ناموفق بوده و قربان‌قلی بردی محمداف، رئیس جمهوری این کشور دستور داده برای حل و فصل اختلاف از طریق دادگاه اقدام شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/6/448974/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر