در هفته اكران محدود فيلم‌هاي تازه دل تورو و وودي آلن

<اتحاديه عدالت> و <كوكو> همچنان پيشتازي كردند

وصال روحانی
براي دومين هفته متوالي كارتون جديد استوديوهاي والت ديسني و پيكسار كه «كوكو» نام دارد، در صدر آثار پرفروش‌ سينماهاي امريكاي شمالي قرار گرفت و در اين راه به فروشي 1/26 ميليون دلاري نايل آمد و مجموع درآمد آفريني‌اش را در امريكا و كانادا به 108 ميليون دلار رساند اما در سطح جهان «كوكو» پشت‌سر فيلم كميك استريپي جديد و پرطرفدار «اتحاديه عدالت» قرار گرفت كه محصول كمپاني برادران وارنر است و در پايان سومين هفته اكرانش در امريكاي شمالي 200 ميليون دلاري و با احتساب ساير قاره‌ها و كشورها 571 ميليون دلاري شد. «اتحاديه عدالت»‌كه مجموعه‌اي از قهرمانان كميك بوكي را در بردارد، در اين هفته به 7/35 ميليون دلار در 66 كشور واقع در مناطق اروپا، آسياي شرقي، امريكاي لاتين، شمال آفريقا و اقيانوسيه دست يافت.
در كمترين تالارها
آنچه به تجديد حكومت «كوكو»‌و «اتحاديه عدالت» در صدر آثار پرفروش سينماهاي جهان ياري رساند اكران شدن فيلم‌هاي تازه اين هفته در محدودترين سطح و كمترين تعداد سالن در امريكا و كانادا و برخی كشورهاي ديگر بود. در كيفيت و محتواي قوي اين آثار شامل «هنرمند فاجعه‌وار» كه محصول شركت تازه مطرح شده «A24» است و «شكل آب» كار تازه گي‌يرمو دل‌تورو مكزيكي كه شهريورماه امسال در جشنواره معتبر ونيز صاحب مهم‌ترين جايزه شد، ترديدي وجود ندارد و دليل اكران شدن آنها در تالارهايي اندك اين بود كه سازندگان آنها قصد دارند فيلم‌ها را ابتدا در چارچوب زماني مقرر براي جوايز اسكار به نمايش درآورند و سپس بتدريج وسعت بيشتري را به اين روند ببخشند معادله فوق كم و بيش براي كار تازه وودي آلن معروف هم صدق مي‌كند. اين فيلم كه «wonder Wheel» نام دارد و شركت آمازون پخش‌كننده آن است، با همان ديدگاهي كه گفتيم فقط در 5 سالن در سطح امريكا و كانادا اكران شد تا اين سينماگر 82 ساله (اما همچنان فعال) براي جوايز احتمالي تازه‌اي دورخيز كند.
از «تور» تا «تايتانيك»
در فضايي از اين قبيل قسمت سوم فيلم كميك استريپي «تور» هم كه نام كامل‌كننده «راگ ناروك» را يدك مي‌كشد در ششمين هفته اكران جهاني‌اش فروش خود را در امريكاي شمالي به 295 ميليون دلار و با احتساب ساير نقاط دنيا به 820 ميليون دلار رساند. اين بيشترين رقمي است كه يك فيلم از فرانچيز «تور» كسب كرده و تأييدي بر فرضيه ادامه توليد آثار آن تا اطلاع ثانوي است. اين در حالي است كه جيمز كامرون كانادايي كه همچنان با وسواسي جنون‌وار در حال كامل كردن قسمت‌هاي دوم تا پنجم فيلم فضايي آواتار و اكران آنها در سال‌هاي 2019 تا 2025 است، در اقدامي قابل پيش‌بيني «تايتانيك» را که ساخته سال 1997 وي است و با 1/2 ميليارد دلار دومين فيلم پرفروش تاريخ به حساب مي‌آيد به مناسبت بيستمين سال پخش اين فيلم از نو اكران كرد و اين فيلم در 87 سالن در امريكا و كانادا 415 هزار دلار پولسازي كرد تا نشان بدهد هنوز قوه اقتصادي دارد و خاطره‌ساز است.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/14/449002/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر