آن سوی مرز
الویس پریسلی فرانسوی درگذشت
به گزارش ورایتی، جانی هالیدی 74 ساله خواننده و بازیگر فرانسوی و نخستین خواننده‌ای بود که راک‌اند رول را به فرانسه برد و بیش از ۱۱۰ میلیون صفحه در طول دوران کاری‌اش و در بیش از نیم قرن فعالیت هنری به فروش رساند به‌دلیل عارضه سرطان درگذشت. هالیدی که در سراسر جهان به‌عنوان الویس پریسلی شناخته می‌شد خوانندگی را در اواخر دهه ۱۹۵۰ با خواندن ترانه‌های فرانسوی شروع کرد.

معرفی نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ جلوه‌های تصویری
آکادمی علوم و هنرهای سینمایی ۲۰ فیلم را به‌عنوان بهترین فیلم‌ها در به کارگیری جلوه‌های تصویری انتخاب و برای رقابت ۲۰۱۸ معرفی کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، در فهرست نامزدهای جلوه‌های تصویری اسکار فیلم‌هایی چون «جنگ ستارگان»، «زن شگفت‌انگیز» و «بلید رانر» حضور دارد. شاخه جلوه‌های تصویری اسکار با معرفی ۲۰ نامزد، رقابت نودمین اسکار در این بخش را کلید زد.

سال پررونق جنایی‌نویسان

سال ۲۰۱۷ سالی موفق و پربار از نظر خلق آثار جنایی بود و شمار قابل توجهی کتاب جنایی در بریتانیا به بازار آمده است. به گزارش تلگراف، از زمانی که شرلوک هولمز از آبشار رایشنباخ پایین افتاد و در حالی که همه فکر می‌کردند او مرده است، دوباره وارد داستان شد، علاقه به زنده کردن شخصیت از دست رفته زیاد شده است. جان لوکره امسال با انتشار کتابی با عنوان «میراث جاسوسان» که از سوی انتشارات پنگوئن به قیمت ۲۰ پوند منتشر شده، بار دیگر دنیای اسرارآمیز جورج اسمایلی را پس از ۲۵ سال غیبت در دنیای جاسوسی روایت کرد. این کتاب که پیتر گیوم راوی داستان آن است هر چند شبیه روایت یک رؤیا به نظر می‌رسد، اما در نهایت یادآور شاهکارهای اولیه این چهره مشهور دنیای ادبیات جاسوسی است.
آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/14/449007/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر