روی خط خبر
اهدای ساز عبدالوهاب شهیدی
به موزه موسیقی

عبدالوهاب شهیدی خواننده موسیقی ایرانی و از نوازندگان و پیشگامان ساز عود در ایران، ساز ارزشمند خود را به گنجینه موزه موسیقی ایران اهدا کرد. شاهرخ شهیدی فرزند عبدالوهاب شهیدی در این باره گفت: پس از دیدار آقای مرادخانی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به اتفاق فرزین پیروزپی مدیر اداری و اجرایی موزه موسیقی ایران برای دیدار و عیادت از پدر من تشریف آورده بودند ایشان تصمیم گرفتند عود ارزشمند خود را به گنجینه موزه موسیقی ایران به منظور بازدید مردم هنر دوست کشورمان اهدا کنند. ساز عبدالواهاب شهیدی ساخته علی عجمی است که یکی از مشهورترین سازندگان عود در جهان است.

«مرد ناشناس» در کتابفروشی‌ها
 کتاب «مرد ناشناس» نوشته المور لئونارد با ترجمه سیامک دل‌آرا با همکاری نشر پارسه منتشر شد. المور لئونارد در دوران نویسندگی خود بیش از ۴۰ کتاب نوشته است. بیشتر کتاب‌های لئونارد جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های امریکا هستند. برخی فیلم‌های هالیوود مانند «کوتوله را بگیر»، «دور از دید» و «رامپانچ»، اقتباسی از رمان‌های او هستند. انجمن نویسندگان معمایی‌نویس امریکا به وی لقب استاد بزرگ داده است.

ورک‌شاپ درمیشیان و پیروزفر در ویتنام
رضا درمیشیان و پارسا پیروزفر، دو سینماگر ایرانی در ویتنام ورک‌شاپ برگزار می‌کنند. به گزارش ایسنا، این دو سینماگر به دعوت سازمان سینمایی ویتنام به این کشور سفر خواهند کرد و در دو شهر مختلف ورک شاپ و سخنرانی خواهند داشت. سازمان سینمایی ویتنام هر ساله جهت ارتقای سینمای ویتنام با دعوت از سینماگران مختلف جهان اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی و ورک شاپ می‌کند و گفته می‌شود، این نخستین‌ باری است که از سینماگران ایرانی برای ورک شاپ دعوت به عمل آورده است.

 فرهادی و سینمای پرسش

کتاب «فرهادی و سینمای پرسش» نوشته اسدالله غلامعلی با همکاری نشر ورا در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. «تکرار و توسعه عناصر»، «تراژدی ایرانی»، «فرهادی و طبقه متوسط» و «فرهادی، داستایوفسکی و باختین» از جمله سرفصل‌های این کتاب هستند که در آنها به جنبه‌های مختلف سینمای فرهادی پرداخته شده است. غلامعلی همچنین کتاب‌های «روایت مدرن و موج نوی سینمای ایران»، «ادبیات کهن جهان»، «ادبیات معاصر جهان»، «تاریخ من، روایت تو» و «اینجا مطب دکتر کالیگاری است» را هم در حوزه سینما، شعر و ادبیات در کارنامه خود دارد.

ادامه تور کنسرت‌های اروپایی حسین علیزاده و رامبراند تریو
 تور کنسرت‌های حسین علیزاده نوازنده وآهنگساز ایرانی به همراه رامبراند تریو که از 12 آذر  در شهر آمستردام آغاز شده در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ آذر ماه در دیگر شهرهای هلند برگزار می‌شود. حسین علیزاده در ادامه کنسرت‌هایش با این گروه هلندی در شهرهای دن‌هاگ، روتردام و  اوترخت اجرا خواهد داشت و با ساز شورانگیز آنها را همراهی خواهد کرد.

قصه‌های عجیب برای بچه‌های عجیب
پنج کتاب از مجموعه «قصه‌های عجیب برای بچه‌های عجیب» نوشته مهدی رجبی برای کودکان منتشر شد.کتاب‌های «سوزن‌بان مارها»، «آخرین‌ها»، «گزارش مرد لوبیایی»، «پرنده یخ‌زده» و «درخت سگ» نوشته مهدی رجبی با تصویرگری مینو جامی در نشر پیدایش راهی بازار شده‌اند. مهدی رجبی دانش‌آموخته سینما و ادبیات نمایشی است که برخی از کتاب‌های او موفق به کسب عنوان‌های ملی و بین‌المللی هم شده‌اند، از جمله لوح تقدیر شورای کتاب، نشان نقره‌ لاک‌پشت پرنده، کتاب برگزیده جشنواره کتاب‌های برتر، کتاب برگزیده کتابخانه مونیخ آلمان و...

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/14/449008/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر