اخبار
شمخانی در واکنش به مسئله اخیر قدس:
مسئولیت ناامنی ناشی از این تصمیم بر عهده رژیم صهیونیستی و  امریکاست
دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: با توجه به تبعات امنیتی و سیاسی هرگونه تصمیم در مورد شهر قدس، مسئولیت بی‌ثباتی و ناامنی حاصل از این گونه اقدامات نابخردانه مستقیماً برعهده رژیم صهیونیستی و امریکا خواهد بود. به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی روز چهارشنبه در واکنش به تصمیمات امریکا در مورد شهر قدس، نسبت به هرگونه اقدام تنش‌زا علیه منافع جهان اسلام هشدار داد. وی گفت: کشورهای اسلامی به صورت متحد و یکصدا این توطئه را که نقض حقوق مردم مظلوم فلسطین و تداوم مسیر اشغالگری رژیم صهیونیستی است، محکوم می‌کنند و قاطعانه با بهره‌گیری از مجموعه ظرفیت‌های سیاسی خود، مقابل آن خواهند ایستاد. نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قدس شریف بخش لاینفک فلسطین است، خاطرنشان کرد: هر نوع تصمیم‌گیری در مورد آینده این سرزمین در صلاحیت ساکنان اصیل و غیر مهاجر آن است و هیچ کشوری نمی‌تواند با نادیده گرفتن حقوق مسلم مردم فلسطین برای این کشور اسلامی تصمیم‌گیری کند. شمخانی اقدامات ترامپ و هیأت حاکمه بحران‌ساز امریکا را تسریع کننده فروپاشی رژیم غاصب صهیونیستی عنوان کرد و افزود: قدس شریف پایتخت کشور اسلامی فلسطین است و دولت امریکا نمی‌تواند با بحران سازی در مورد این شهر مقدس، افکار عمومی جهانی را از شکست‌های حقارت بار در منطقه بویژه شکست تروریست‌های تکفیری مورد حمایت خود در سوریه و عراق منحرف کند.

تشکر واعظی از مردم سیستان‌ و بلوچستان
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری از استقبال مردم سیستان و بلوچستان در سفر استانی رئیس جمهوری قدردانی کرد. به گزارش ایسنا، محمود واعظی در صفحه توئیتر خود نوشت: «در آغاز هفته وحدت، نخستین سفر استانی دولت دوازدهم به استان سیستان و بلوچستان و استقبال گرم مردم عزیز و میهن دوست این استان، یکی از به یادماندنی‌ترین سفرها شد، بدینوسیله از همه مردم خوب و میهمان‌نواز استان سیستان و بلوچستان تشکر و قدردانی می‌کنم. دولت همواره قدردان محبت‌های شما مردم عزیز است».

وزیر اطلاعات: امیدواریم طعم شیرین وحدت را بچشیم
وزیر اطلاعات گفت: در کنفرانس وحدت اسلامی کمیسیون‌های زیادی برگزار می‌شوند که در آن نظرات اندیشمندان مورد تبادل قرار می‌گیرد و از این طریق صفوف مسلمانان به هم نزدیک‌تر خواهد شد. به گزارش ایسنا، سید محمود علوی در حاشیه سی‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در جمع خبرنگاران درباره این کنفرانس و ضرورت وحدت در جهان اسلام گفت: بی‌تردید گفت‌وگو یک عامل اثرگذار در نزدیک شدن نظرات و افکار به یکدیگر است و هنگامی که نظرات به یکدیگر نزدیک شود، دل‌ها نیز به هم نزدیک می‌شوند. وی یادآور شد: ما در طول ۳۱ سالی که از این کنفرانس گذشته، این تجربه را به دست آوردیم که برگزاری این کنفرانس‌ها در نزدیک شدن صفوف اسلامی و یکی شدن فرهنگ حاکم بر جامعه اسلامی آثار ارزشمندی دارد.علوی ادامه داد: ما در این سال‌ها شاهد فراز و نشیب‌هایی بودیم و متأسفانه دنیای اسلام شاهد اختلافات و درگیری‌هایی بوده است که مسلمانان در این درگیری‌ها جان‌شان را از دست داده‌اند. امید است به برکت هم‌اندیشی و نزدیک شدن افکار و دل‌ها، بتوانیم این اتفاقات را پشت سر بگذاریم و طعم شیرین وحدت را بچشیم.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/3/449032/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر