تبریک روحانی به سران کشورهای اسلامی
رئیس جمهوری در پیام‌های جداگانه‌ای، فرا رسیدن سالروز ولادت فرخنده طلیعه نور حضرت محمد(ص)، گوهر اخلاق و انسانیت و پیامبر رحمت و شفقت را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری در این پیام آمده است: بدون تردید یکی از رسالت‌های مهم کشورهای اسلامی، شناسایی و مقابله با تفکرات افراطی و تکفیری و افزایش همگرایی در جهت مبارزه با خشونت و افراطی‌گری است، لذا امت اسلامی با اتحاد و همبستگی و تأسی به آیه «واعتصموا بحبل الله...» و اسوه قرار دادن آیین مروّت و مدارا، می‌تواند مروج عدالت، صلح، آرامش و ثبات در کشورهای اسلامی و سراسر جهان باشد.
روحانی در این پیام‌ها ابراز امیدواری کرده است که «به برکت این میلاد خجسته، با تمسک به سیره گرانقدر حضرت ختمی مرتبت و با بهره‌گیری از آموزه‌های رفیع و استوار کتاب آسمانی سراسر نور و رحمت قرآن کریم و دین مبین اسلام و با تلاش‌های مضاعف سران کشورهای اسلامی، شاهد تعمیق بیش از پیش پیوندهای وحدت و برادری میان ملل مسلمان بوده و بتوانیم سیمای رحمانی و هدایتگر اسلام را بهتر از گذشته به مردم جهان نشان دهیم.»  روحانی در پایان این پیام نیز سربلندی همه مسلمانان را از خداوند متعال، مسألت کرده است.

دیدار عیدانه جمعی از مسئولان و نمایندگان مجلس با رئیس جمهوری
رئیس جمهوری همزمان با عید فرخنده پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) ، با جمعی از مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار کرد. روحانی در این دیدار صمیمی که  ظهر چهارشنبه و در دفتر رئیس جمهوری برگزارشد، فرا رسیدن سالروز ولادت فرخنده طلیعه نور حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع)  را به همه مسئولان ، ملت ایران و مسلمانان جهان تبریک گفت. رئیس جمهوری همچنین از خداوند متعال، بهروزی و سرافرازی مسلمانان جهان و توفیق مسئولان در خدمت به مردم شریف ایران را مسألت کرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/2/449028/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر