خانه «پروین» کارگاه مبل‌سازی شد


به گفته یک تهران‌شناس، برخی شاعران در وصف تبدیل گلفروشی محله‌شان به دفتر املاک و مستغلات شعر می‌سرایند، اما به نظر می‌رسد نمی‌دانند خانه پروین اعتصامی را به کارگاه مبل‌سازی تبدیل کرده‌اند؛ اقدامی که باید به خاطر آن به همه مسئولان شهری تبریک گفت نصرالله حدادی در گفت‌و‌گو با ایسنا  با اشاره به این‌که ایران یک پروین اعتصامی شاعر داشت که 72 سال پیش فوت کرده است،‌ ادامه داد: دست‌کم به دلیل وجود زن‌ها در کشور هم که شده، باید این خانه ارزشمند حفظ و به خانه «فرهنگ و ادب» تبدیل شود.
او با بیان این‌که بالاترین قیمتی که برای این خانه می‌توان گذاشت، کمتر از دو میلیارد تومان است، افزود: این پول نباید برای شهرداری تهران، هزینه‌ای باشد. این‌که بخشی از این خانه دفتر ایکوم ایران، بخشی مسکونی و بخشی کارگاه مبل‌سازی باشد، در شأن این بنای تاریخی نیست، آن را باید به یک خانه فرهنگ و ادب تبدیل کرد تا همه از ارزش واقعی آن مطلع باشند و به این خانه احترام بگذارند.
حدادی اضافه کرد: اکنون که ما به ادب و آداب گذشته‌های‌مان احترام نمی‌گذاریم و احترام بزرگ‌ترهای شعر و ادب را نگه نمی‌داریم، از مسئولان آینده کشور هم نباید انتظار داشته باشیم که این بزرگان را در سال‌های آینده به یاد آورند. او در ادامه با اشاره به این‌که در «موزه مقدم» عکسی تمام‌قد از قاتل مرحوم «امیرکبیر» بر دیوار نصب است و به ریش همه دوستداران امیرکبیر و ایران‌دوستان می‌خندد،‌ گفت:‌ در شهری که قبر مرحوم «میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل» و «ملک‌المتکلمین» کاملاً از بین رفته است. شهرداری نسبت به این گونه اتفاقات بی اعتناست.
حدادی همچنین گفت: در پاریس عمارتی را که می‌گویند «ارنست همینگوی» یک بار در آنجا قهوه خورده است، هنوز نگه داشته‌اند، آن وقت ما به راحتی قبر شهدای روزنامه‌نگار مشروطه،‌ خانه پروین اعتصامی، شاعر بزرگ کشورمان، و دیگر خانه‌های تاریخی‌مان را تخریب می‌کنیم و هیچ‌کس هم صدایش درنمی‌آید.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/5559/1/250561/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر