خبــــــرعراقچی از ایرنا بازدید کرد

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه با حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از بخش‌های مختلف این سازمان بازدید کرد. عراقچی در جمع سردبیران، دبیران و خبرنگاران ایرنا گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی یکی از ارکان حکومتی به حساب می‌آید و امیدوارم بتواند به جایگاه اصلی‌اش بازگردد و مرجع اصلی خبر و اطلاع‌رسانی در کشور همچنان ایرنا باشد. مدیر عامل و کارکنان ایرنا نیز با اهدای یک جلد کلام‌الله مجید از عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه به خاطر تلاش‌های وی تقدیر کردند. «محمد خدادی» مدیر عامل ایرنا نیز ضمن خیر مقدم به معاون امورحقوقی و بین‌الملل وزیرامورخارجه کشورمان با قدردانی از زحمات وی و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای اظهار داشت: خوشحالیم که تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای به ثمر نشست و توانستیم در پرونده هسته‌ای گامی به جلو برویم و در جهت حفظ منافع ملی و امنیت کشور حرکت کنیم که این اقدامات مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت. خدادی اضافه کرد: دعا می‌کنیم خداوند دکتر عراقچی و تیم هسته‌ای را یاری کند تا همه این سربازان سختکوش نظام مقدس جمهوری اسلامی در راه اعتلای میهن عزیز اسلامی و صیانت از خون شهدا، پیشرفت توسعه کشور و حفظ دستاوردهای نظام موفق شوند. معاون امور حقوقی و بین‌الملل وزیر امور خارجه همچنین با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت‌و‌گو کرد که مشروح این گفت‌و‌گو متعاقباً منتشر می‌شود.


آغاز دور جدید مذاکرات ایران با سریلانکا
درباره پول‌های بلوکه شده نفتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که تحریم‌ها سبب شده است تا بخشی از وجوه نفت ایران در سریلانکا باقی بماند و به ایران تحویل داده نشود، گفت: امیدواریم بتوانیم با سریلانکا برای انتقال پول نفت به تفاهم برسیم.
محمدرضا نعمت‌زاده در کمیسیون مشترک ایران و سریلانکا در تهران گفت: پیش از تحریم، ایران نفت خام را با شرایط مناسبی به سریلانکا تحویل می‌داد، ولی از زمان تحریم‌ها این روند متوقف شده و بخشی از وجوه نفت ایران نزد این کشور باقی مانده است. وی افزود: امیدواریم بتوانیم در مورد بازگشت این بخش از پول نفت به ایران به نظر مشترکی با سریلانکا برسیم.
وی بر ضرورت اجرای توافق‌های قبلی ایران با سریلانکا در زمینه تجارت ترجیحی تأکید کرد و گفت: بنا به دلایلی، این موافقتنامه اجرایی نشده و البته پیشنهاد ما این است که اگر نمی‌توانیم بر مبنای اعداد و ارقامی که در گذشته به توافق رسیدیم، عمل کنیم، می‌توانیم کاهش تعرفه‌ها را در دو سال و با تخفیفات کمتر آغاز کنیم تا طرفین جسارت ادامه کار را داشته باشند.«رفاه»؛ مهمان تازه فضای رسانه‌ای

از نقص‌های جدی در مباحث تأمین اجتماعی در ایران، همواره این بوده است که مفاهیمی همچون رفاه را عمدتاً ذیل موضوعات اقتصادی یا صرفاً اجتماعی بررسی کرده‌اند. شاید یکی از دلایل عدم حساسیت ملی نسبت به مفهوم رفاه، همین موضوع باشد. این نیاز همواره احساس می‌شده است که مفهوم رفاه باید اولاً در چارچوبی فراگیرتر مطرح شده و در قالب رویکردهایی همچون «توسعه» و «منافع ملی» عرضه شود و ثانیاً باید اقدامی در عمومی‌سازی و ایجاد حساسیت همگانی نسبت به آن صورت گیرد. با انتشار هفته‌نامه «رفاه» این امید کمابیش پیدا شده است که عمومی‌سازی رفاه به مثابه یک مطالبه ملی انجام گیرد. ضمن آنکه از رویکرد حاکم بر این نشریه پیداست که به رفاه، صرفاً به عنوان پدیده‌ای اقتصادی نمی‌نگرد و بنیان‌های نظری آن را هم در نظر دارد. از این جهت، انتشار «رفاه» اتفاق خجسته‌ای در منظومه رسانه‌ای کشور است.
با این حال، تورق در این نشریه نوظهور نشان می‌دهد که هنوز باید در فرم و محتوای خود تأمل بیشتری کند. این هفته‌نامه در طراحی رویکرد خود، دقت نظر شایانی به خرج داده اما در پیاده‌سازی این رویکرد در قالب مطالب و مقالات خود، اندکی تعجیل به چشم می‌آید. به لحاظ فرمی، به نظر می‌رسد اصلاح ساختار گرافیکی نشریه ضروری است. هفته‌نامه رفاه با شورای سیاستگذاری پر و پیمانی از متخصصان شامل رنانی، کرباسیان، اطهاری، خانیکی، گودرزی، ستاری‌فر، راغفر، مالجو، درودی، شریف‌زادگان، رستمیان و... شماره اول خود را با نوید و بشارت آغاز کرد و اهل فرهنگ، چشم انتظار شماره‌هایی پربارتر از آن را در هفته‌های آتی دارند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/5559/1/250574/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر