راز پرونـده جنـایی جــاده تلـــو فاش شد

اعتــراف تلـخگروه شوک: برادری با انگیزه مرموز خواهرش را به گردش مرگ برد و وی را قربانی نقشه قتل کرد.از ساعت 10 صبح پنجمین روز عید وقتی جسد یک زن ناشناس در جاده تلو پیدا شد در نخستین اقدام مأموران کلانتری 166 لواسانات وارد عمل شدند و خود را به بالای سر جسد این زن رساندند و متخصصان پزشکی قانونی  نیز علت مرگ را خفگی دانستند و پرونده جنایتی مرموز پیش روی پلیس قرار گرفت.

رازگشایی از این جنایت خاموش با دستور قاضی شعبه 102 دادگاه بخش لواسانات، در دستور کار تیمی از اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و کارآگاهان در حالی که هیچگونه گزارشی مبنی بر گم شدن زنی با مشخصات قربانی جنایت در اختیار پلیس نبود و در بازرسی از این جسد هیچ مدارک شناسایی‌ای به دست نیامد، روز 24 فروردین‌ماه نخستین سرنخ پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت.
مردی با مراجعه به پایگاه 4 پلیس آگاهی از گم شدن خواهر 54 ساله‌اش خبر داد و گفت: از 20 روز پیش از خواهرم که «سکینه» نام دارد اطلاعی ندارم، سکینه با متارکه از همسرش، به تنهایی زندگی می‌کند و نمی‌دانم الان چه سرنوشتی دارد.
وقتی برادر سکینه در بانک اطلاعاتی اجساد ناشناس، عکس جنازه خواهرش که در جاده تلو پیدا شده بود را دید، آن را
شناسایی کرد.
برادر سکینه خیلی زود برابر افسر بازجو قرار گرفت و گفت: چند سالی است که خواهرم به تنهایی زندگی می‌کند و ارتباط چندانی با اعضای خانواده‌اش ندارد تا اینکه چند روز پیش تعدادی از بستگان با من تماس گرفته و گفتند خواهرم جوابگوی تماس‌های تلفنی آن‌ها نیست؛ من نیز برای پیگیری چندین بار با تلفن خانه و همراهش تماس گرفته و زمانی که پاسخگوی تماس‌های تلفنی من نشد به خانه‌اش واقع در تهرانپارس رفتم و همسایه طبقه بالایی خواهرم ادعا کردند که چند روزی است وی را ندیده‌اند.
هنوز سرنخی از چگونگی جنایت در دست نبود تا اینکه روز شنبه 30 فروردین‌ماه خواهرزاده سکینه خود را به کارآگاهان جنایی رساند و ادعای عجیبی کرد.
وی درخصوص سرنوشت خاله‌اش گفت: «روز پنجشنبه 28 فروردین‌ماه با دایی‌ام در مسیر رفتن به مراسم ختم یکی از بستگان بودیم که در مسیر و برای انجام عملیات بانکی، لحظه‌ای از خودرو پیاده و در حالی‌که دایی‌ام داخل آن بود به بانک رفتم. در حال انجام کارهایم بودم که از پشت شیشه بانک متوجه شدم دایی‌ام در حال قرار دادن وسیله‌ای در زیر صندلی سمت شاگرد است، بدون آنکه به موضوع شک کرده و از دایی سؤالی کنم هر دو به مراسم ختم رفتیم تا اینکه پس از بازگشت به خانه، به وارسی زیر صندلی پرداخته و در کمال تعجب کارت شناسایی و طلا و جواهرات عمه‌ام را در زیر صندلی پیدا کردم.
همین کافی بود تا دایی خانواده دستگیر شود، وی در حالی که ادعای بی‌گناهی می‌کرد و می‌گفت طلا و جواهر و کارت شناسایی خواهرش از سوی خواهرزاده‌اش به سرقت رفته است، وقتی دید داستان دروغینش باور کردنی نیست روز 31 فروردین‌ماه لب به اعتراف باز کرد و قتل خواهرش را پذیرفت.
این مرد گفت: «ساعت 11 شب چهارم عید در حالی که می‌خواستم خواهرم را به قتل برسانم با یک ساندویچ، همراه با نوشیدنی مسموم به در خانه سکینه رفتم و از وی دعوت کردم برای صحبت درخصوص برخی اختلافات، سوار خودروام شود تا همراه با گردش در سطح شهر و همچنین خوردن ساندویچ، با هم حرف بزنیم.
زمانی که خواهرم نوشیدنی مسموم را خورد، بیهوش شد و من نیز وی را به صندلی بسته و به سمت جاده تلو حرکت کردم؛ پس از رسیدن به جاده تلو و اطمینان از مرگ خواهرم، جسد را از خودرو پیاده و بلافاصله به خانه خواهرم برگشتم و پس از پیدا کردن محل نگهداری مدارک طلاهایش، پس از برداشتن مدارک شناسایی و همچنین طلا و جواهراتش، از خانه خارج شدم.»
بنابراین گزارش، هنوز انگیزه این مرد از قتل خواهرش فاش نشده و تجسس‌های ویژه پلیسی ادامه دارد.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/5628/14/260037/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر