گشتی در دنیای سینما
جکسون از هابیت‌ها رهایی ندارد
ظاهراً اندیشه‌های هابیتی و نوشته‌های فانتزی جی‌آرآر تولکین خیال دست برداشتن از سر پیتر جکسون را ندارد و این کارگردان نیوزیلندی به رغم تمام شدن فیلم‌های شش‌گانه «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» و با این‌که تصریح کرده ماجراهای موجودات ویژه‌اش شامل الف‌ها و ارک‌ها برای همیشه پایان یافته، هفته گذشته از یک هنرمند هموطنش خواست نمونه‌ای کوچک از خانه بیلبو باگینز یکی از کاراکترهای کلیدی این سری فیلم‌ها را درون منزل وی طراحی و بنا کند. این هنرمند که نامش بینو اسمیت است بعد از انجام مأموریت محوله گفت: با نظارت و اصرار جکسون خانه بیلبو را خشت به خشت و عین متن قصه در محوطه منزل بزرگ جکسون پیاده کردیم و حتی حفره‌ای را که بیلبو در آن پنهان می‌شود، بازسازی کردیم ولی مشکل اینجاست که نمی‌دانیم او اینها را برای چه می‌خواهد!«اما استون» و نیاز به استراحت
«اما استون» که یک بار دیگر در فیلم جدیدی از وودی آلن به نام «مرد غیرمنطقی» نقش اول زن را بر عهده دارد و نقش مهم گه‌ون استیسی را در هر دو نسخه اخیر «اسپایدرمن شگفت‌انگیز» بازی کرده است، این هفته تصریح کرد که دلیل اصلی کناره‌گیری‌اش از پروژه ساخت قسمت سوم سری فیلم‌های معروف، پرفروش و کمدی «در هم کوبندگان ارواح» دردسرهای حضور در یک فیلم پرهزینه دیگر بوده است.وی گفت: همه چیز درست و هر چیزی سر جایش بود و سناریوی خنده‌داری را نیز فراهم کرده بودند اما احساس کردم برای یک مسئولیت بزرگ دیگر آمادگی ندارم. شرکت دریک فرانچیز دیگر بعد از فرانچیز قبلی‌ام مرا فرسوده‌تر می‌کرد. من باید قدری استراحت کنم.زمه‌کیس: دیگر به آینده برنمی‌گردیم!
رابرت زمه‌کیس کارگردان مشهور و پرسابقه هالیوود هفته گذشته متذکر شد موج بازسازی فیلم‌های قدیمی و موفق این شهرک رؤیاسازی‌های بی‌پایه، قطعاً سه‌گانه پرفروش نیمه دوم دهه 1980 وی یعنی «بازگشت به آینده» را دربرنخواهدگرفت و لااقل تا زمانی که او زنده است، این اتفاق نخواهد افتاد. زمه کیس که با بازی با عنصر سفر در طول زمان و با استفاده از متیو برادریک در نقش اصلی هر سه نسخه این فیلم‌ها را کارگردانی کرد، گفت: حوصله بازسازی یا دنباله‌سازی این فیلم‌ها را ندارم و قول می‌دهم تا زمانی که من و باب گیل (سناریست هر سه فیلم) نفس می‌کشیم، این اتفاق نخواهد افتاد. البته بعد از مرگم مطمئنم که استودیوهای سودجوی هالیوود به دنبال احیای این سری فیلم‌ها خواهند رفت و بعید می‌دانم خانواده‌ام به عنوان ورثه‌ام زورشان به آنها برسد.
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/5987/7/319931/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر