تعاونی ها و پیمانکاران مسئول تکمیل مسکن مهر مازندران هستند ساری- حسین خانی مسکن مهر در مازندران وارد مرحله بحرانی شده، به طوری که طرح‌هایی که با گذشت مدت زمانی طولانی از آغاز ساخت هنوز بلاتکلیف مانده و متقاضیانش را سردرگم کرده است.
طرح‌هایی چون 2 هزار و 800 واحدی «میارکلا» ساری و 902 واحدی «سرخ رود» از این طرح هاست که متقاضیان آنها حتی قادر نیستند پول‌های پرداختی خود را پس بگیرند.
 برخی از متقاضیان این طرح‌ها در زمان ثبت‌نام همه زندگی خود را چوب حراج زدند تا سرپناهی برای خود و خانواده‌شان دست و پا کنند، اما اکنون در برزخ خانه دار شدن گرفتار آمده‌اند.  البته در سفر اخیر «احمد اصغری‌ مهرآبادی» قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی به مازندران باز هم وعده‌هایی برای حل مشکلات داده شده است.
مهرآبادی تأکید کرده که این وزارتخانه پیمانکار و کارفرمای مسکن مهر نیست. تکمیل مسکن مهر از طریق خودمالکان که زمین در اختیارشان است و تسهیلات دریافت می‌کنند و تعاونی مسکن که از وزارت راه و شهرسازی زمین دریافت می‌کند باید دنبال شود. با این حال هر جا مشکلی باشد ما ورود می‌کنیم.  از مجموع 2 میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر کشور، ۵۵۰ هزار واحد مربوط به تفاهمنامه‌های سه‌جانبه است و این وزارتخانه در مقابل مابقی واحدها هیچ مسئولیتی ندارد، اما از طرف دیگر هم نمی‌توانیم خودمان را کنار بکشیم چون مردم فقط چشم‌شان به وزارت راه و شهرسازی است. سرانجام اینکه مهرآبادی مژده روزهای آفتابی در این باره را می‌دهد، روزهایی که متقاضیان صاحب خانه‌هایی شوند که از وعده اتمامش سال‌های طولانی می‌گذرد.
وی بر این موضوع تأکید می‌کند که تاکنون یکبار هم نشده در جلسات استانی تصمیمی بگیرم و اعتباری را از محل یارانه‌های مسکن مهر اختصاص دهم و وزیر راه و شهرسازی با آن مخالفت کند، وزارت راه و شهرسازی به منظور تکمیل مسکن مهر با تصمیمات موافقت می‌کند و می‌خواهد با همکاری دولت این طرح ملی در موعد مقرر به پایان برسد و وعده افتتاح و بهره‌برداری از 4 هزار واحد مسکن مهر به مردم مازندران داده شده است.

 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6008/14/324877/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر