48 خانه در مازندران مورد دستبرد قرار گرفته بود

محاصره دزدان حرفه‌ای در ویلای ساحلی
گروه شوک - حسین خانی: رد برجای مانده از خودروی دزدان راز اقدام‌های یکی از بزرگترین شبکه‌های خلافکاری در مازندران را فاش کرد.
اعضای این باند دزدان شبرو با اقدام‌های خود جوی از ناآرامی در میان مردم و ساکنان شهرهای مختلف استان مازندران به‌وجود آورده بود.  اقدام‌های پلیس آگاهی مازندران برای ردیابی اعضای این باند به دنبال دریافت گزارش‌هایی از وقوع سرقت در خانه‌های اعیانی و مرفه نشین شهرهای مختلف در دستور کار قرار گرفت.
بر اساس این شکایت‌ها این گروه از دزدان با طراحی نقشه‌های ماهرانه‌ای با اطمینان از خالی بودن خانه‌ها با تجهیزاتی که همراه داشتند وارد آنجا شده و اموال با ارزش موجود را به سرقت می‌بردند.
بنا بر این گزارش‌ها یکی از مالباخته‌ها درباره سرقت رخ داده در خانه‌اش به مأموران گفت: برای چند روز به مسافرت رفتیم. با توجه به اینکه خانه‌ام را با تجهیزات ایمنی مثل درهای ضد سرقت مجهز کرده بودم خیالم راحت بود اما وقتی برگشتم در کمال تعجب متوجه شدم دزدان در غیاب ما در را برش زده و وارد خانه شده‌اند. آنان همه وسایل خانه را با خود برده بودند.  مالباخته دیگری نیز ادعا کرد برای چند ساعتی به میهمانی رفته بودم. وقتی به خانه‌ام مراجعه کردم در کمال تعجب متوجه شدم قفل در ورودی خانه شکسته و اموال موجود در خانه نیست.  با توجه به این اظهارات و اطلاعاتی که آنان درباره ساعت و نحوه وقوع سرقت‌ها در اختیار پلیس قرار داده بودند مأموران به بررسی صحنه وقوع حادثه دست زده و اقدام به مطالعه دقیق روی نحوه ورود و شکل انجام سرقت از سوی دزدان کردند.
در جریان این بررسی‌ها بود که ردی از یک خودرو به دست آمد که با رد لاستیک خودروی صاحب ساختمان متفاوت بود. بنا بر این عملیات تجسس کارآگاهان روی این سرنخ متمرکز شد.
بدین ترتیب با بررسی دوربین‌های مدار بسته نصب شده در ساختمان‌های اطراف محل وقوع سرقت، پلیس توانست ردی از یک نیسان به دست آورد که احتمال داده می‌شد از سوی دزدان در سرقت‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.  با این نشانی مأموران آگاهی تحقیقات خود را برای شناسایی صاحب این خودرو در دستور کار قرار دادند تا اینکه مشخص شد خودرویی با این مشخصات در یکی از شهر‌های غربی مازندران در حال تردد دیده شده است.
بنا بر این گزارش، مأموران مناطق مختلف این شهر ساحلی را تحت کنترل نامحسوس خود قرار دادند تا اینکه متوجه شدند این خودرو به خانه‌ای ویلایی در نزدیکی ساحل رفت و آمد دارد.  در حالی که عملیات قدم به قدم مأموران برای به دام انداختن دزدان ادامه داشت، ‌پلیس این ویلای ساحلی را زیر نظر گرفت و دریافت که عده‌ای مرد جوان رفت و آمد‌های مشکوکی به این خانه ویلایی دارند.
سرهنگ «احمدرضا رستمی» رئیس پلیس آگاهی استان مازندران، در این باره به خبرنگار ما گفت: در پی وقوع چند سرقت خانه در شهر ساری و سرقت جواهرآلات و اشیای قیمتی خانه‌ها، موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی رد خودروی متهمان را در یک سرقت خانه شناسایی کردند.  آنان در ادامه تحقیقات موفق شدند، مخفیگاه دزدان را در یک ویلای اجاره‌ای واقع در یکی از شهرهای ساحلی استان، شناسایی کنند. مأموران با هماهنگی قضایی و تشکیل تیم‌های ویژه عملیاتی در اقدامی غافلگیرانه ضمن محاصره محل اختفای دزدان، با ورود به خانه، همه دزدان به نام‌های «محمد»، «مصطفی»، «مجتبی»، «احمد» و «بهروز» را دستگیر کردند.
مأموران در بازرسی از محل اختفای دزدان موفق به کشف مقادیر زیادی اموال سرقتی شامل جواهرآلات و گوشی‌های تلفن همراه شدند. رستمی عنوان داشت: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های فنی پلیس به بیش از 48 سرقت اعتراف کردند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6111/12/352272/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر