سرکرده داعش؛ خسارت دیدیم اما همچنان می جنگیم

بازگشت البغدادی پس از 7ماه سکوت
هفت ماه نشان و رد پایی از ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش وجود نداشت. او پس از این دوره طولانی با انتشار یک نوار صوتی در توییتر به عرصه رسانه‌ها بازگشت؛ اما نه برای تشریح موفقیت، بلکه برای ارائه گزارشی از شکست‌های داعش. او البته برای روسیه و امریکا خط و نشان کشیده و زبان به تهدید عربستان باز کرده است.  سرکرده گروه تروریستی داعش در سخنانی که سایت‌های وابسته به این گروه فایل صوتی آن را منتشر کردند، گفت داعش بسیاری از مناطق تحت تصرف خود را در عراق و سوریه از دست داده است.
او اذعان کرد داعش متحمل خسارت زیادی شده و تعداد زیادی از نیروهایش را از دست داده و بسیاری زخمی شدند. وی ضمن اعتراف به این شکست ادعا کرد که این گروه او وارد آخرین جنگ خود در این مناطق می‌شود. البغدادی گفته جنگ آتی آخرین جنگ داعش خواهد بود و پس از آن به غرب یورش خواهد برد. سنجار و بخش‌هایی از شهر الرمادی در عراق جزو مناطقی است که به تازگی از اشغال داعش درآمده است.  
در پیامی صوتی منتسب به ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش مدعی شده است که حمله‌های هوایی روسیه و ائتلاف به رهبری امریکا نتوانسته داعش را تضعیف کند در عین حال تهدید کرد تمام کسانی را که علیه داعش وارد جنگ شده‌اند از جمله امریکا، اروپا، روسیه بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد و پشیمان خواهند شد.
ë اخطار به عربستان
در پیام منتسب به ابوبکر البغدادی به اقدام‌های عربستان سعودی برای تشکیل ائتلافی از نیروهای نظامی به اصطلاح کشورهای مسلمان برای جنگ علیه داعش نیز به تندی حمله شده است. در این پیام گفته شده: اخیراً یک ائتلاف اسلامی جعلی اعلام شده است.
اگر این ائتلاف اسلامی بود، خودش را از اربابان یهودی و صلیبی‌اش رها می‌کرد و هدف خود را کشتن یهودیان قرار می‌داد. اخیراً عربستان که خود به حمایت از داعش و سایر گروه‌های افراطی متهم است مدعی شد ائتلافی متشکل از 34 کشور اسلامی برای مبارزه با افراط در سوریه، عراق و افغانستان تشکیل داده است. اما برخی کشورهایی که نامشان در این فهرست آمده حضور در آن را تکذیب کردند.
به گزارش خبرگزاری آلمان، ابوبکر البغدادی برای جذب برخی از تندروها در اردوگاه های پناهندگان فلسطین اسرائیل را هم تهدید به حمله کرد. این نخستین پیام البغدادی بعد از هفت ماه است. اخبار هلاکت و زخمی شدن وی بارها در رسانه‌ها منتشر شده است. خبرگزاری رویترز گزارش داد که اصالت این پیام را که به حساب‌های توییتری فرستاده شده که پیش از این بیانیه‌های داعش را منتشر می‌کردند، نمی‌توان تأیید کرد.
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6111/20/352316/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر