حادثه ای که در پلاژ فرهنگیان ساری رخ داد

دوبار جراحی پسر سه ساله به خاطر چهار چرخه غیراستاندارد


گروه حوادث/زهره صفاری :  چهار چرخه بازی غیر استاندارد درمحوطه پلاژ فرهنگیان ساری، پسر 3 ساله را تا نقص عضو پیش برد و بدن نحیف او را 2 بار زیر تیغ جراحان کشاند.
عصر جمعه 14 خرداد امسال، خانواده مازندرانی  همراه اقوامشان به پلاژ فرهنگیان ساری رفتند. در حالی که بزرگترها مشغول آماده کردن خوراکی و چای و عصرانه بودند، بچه‌ها هم کمی دورتر مشغول بازی شدند. دور تا دور پلاژ به هر کجا نگاه می‌کردی تصاویر چهارچرخه های پدالی روی دیوار بود که کودکان و بزرگسالان با چهره‌های خندان سوار بر آنها بودند. در محوطه ساحل نیز چند نفر که اغلب کودک بودند با اجاره این چهارچرخه ها در نزدیکی دریا رکاب می‌زدند.
ایلیای 3 ساله و  برادر بزرگترش علی و چند نفر از بچه‌های فامیل که از این وسیله جدید خوششان آمده بود با اصرار به خانواده هایشان خواستند تا آنها نیز یک چهارچرخ اجاره کنند و با آن دوری بزنند.

به نظر نمی‌رسید این وسیله بازی پدالی خطری برای بچه‌ها داشته باشد ،بنابراین خانواده موافقت کردند. دراین میان «ایلیا» کوچولو بیشتر از همه خوشحال بود. مردی که مسئول اجاره چهارچرخه ها بود، نگاهی به بچه‌ها انداخت و یکی از وسایل را در اختیارشان گذاشت. چهارچرخه پدالی و سنگین بود و پاهای کوچک ایلیا نمی‌توانست آن را به حرکت درآورد به همین خاطر او روی پای علی نشست و صندلی دیگر را نیز پسر فامیلشان پر کرد.بعد هم به راه افتادند. همه چیز عادی به نظر می‌رسید. بچه‌ها چند متری دور شده بودند و بزرگترها نیز در حال برگشت نزد بقیه بودند که ناگهان صدای فریاد و جیغ ایلیا همه را شوکه کرد. فاصله زیادی نبود و بخوبی می‌شد خونریزی پای پسر کوچولو را دید. همان موقع علی نیز هراسان وفریادزنان از پدرش کمک خواست. مسئول وسایل بازی نیزبلافاصله خود را به بچه‌ها رساند و سعی کرد با کمرنگ جلوه دادن حادثه، مانع  جنجال و تبلیغات منفی شود.  پدر ایلیا که در آن لحظات تنها به فکر نجات پسرش بود با نگاهی خشمناک به این مرد، پسر خردسالش را که انگشتان پایش لای زنجیر چهارچرخه مانده و آسیب دیده بود، در آغوش گرفت و باعجله راهی بیمارستان شد.
نجات معجزه آسا از نقص عضو
ایلیا کوچولو پس از این اتفاق دو بار زیر تیغ جراحی رفت. پزشکان ابتدا با معاینه کودک اعلام کردند با توجه به آسیب وارد شده به پای ایلیا احتمال قطع یکی از انگشتان وجود دارد. این نظریه پزشکی تا زمان دومین عمل نیز پابرجا بود اما پس از عمل دوم، پزشک جراح اعلام کرد این کودک هیچ یک از انگشتانش را از دست نخواهد داد.پدر ایلیا که پس از این حادثه از شرکت سازنده  چهارچرخه غیراستاندارد شکایت کرده ضمن بیان این مطالب به خبرنگار «حوادث» روزنامه ایران گفت: «خدا را شاکرم که پسر خردسال من با تلاش پزشکان در این حادثه انگشتانش را از دست نداد.اما مسئولان این شرکت باید پاسخگو باشند. من از این شرکت که در آمل مستقر است در دادسرای عمومی و انقلاب ساری شکایت کردم و برای اینکه این وسیله غیراستاندارد، کودک دیگری را به سرنوشت ایلیای من گرفتار نکند تا پایان این شکایت پیش می‌روم.»پدر ایلیا به غیراستاندارد بودن این وسیله‌ها اشاره کرد و گفت: «در بازدیدی که کارشناس رسمی دادگستری از محل  حادثه داشت به صورت شفاهی به ضعف‌های دستگاه از جمله بدون پوشش بودن تسمه چرخ –که باعث آسیب پای ایلیا شده- اشاره کرد و قرار است علاوه بر مشکلات ظاهری این وسیله، وضعیت استاندارد آن نیز بررسی شود.»
وی ادامه داد: «از روزی که این اتفاق افتاده و پسرم در بیمارستان است نه کسی از مسئولان این شرکت سری به ما زده و نه حتی تماسی گرفته‌اند. به نظر من این کوچکترین اصل و عرف انساندوستی است که مسئولان این شرکت به آن توجهی ندارند. همان طور که گفتم پسر من از یک نقص عضو مسلم نجات یافت اما برای اینکه این اتفاق و شاید هم بدتر از آن برای کودک دیگری نیفتد، پرونده را در محاکم قضایی پیگیری می‌کنم وامیدوارم مسئولان مربوطه نیزدراین باره ازوظایف شان نسبت به مردم جامعه غافل نشوند تا شاهد حوادث ناگوارتری دراین خصوص نباشیم.»
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6235/18/377061/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر