رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: سربازان بی‌سواد کارت پایان خدمت نمی‌گیرند


رئیس سازمان نهضت سوادآموزی درباره توسعه سواد در پادگان‌ها گفت: طبق مصوبات ستاد مشترک نیروهای مسلح، سربازان مشمول تا وقتی که باسواد نشوند کارت پایان خدمت دریافت نخواهند کرد.
علی باقر‌زاده در گفت‌و‌گو با مهر درباره توسعه سواد در پادگان‌ها افزود: برای سواد‌آموزی به سربازان، ۴ مرکز نظامی به‌عنوان مرکز سوادآموزی در سطح کشور منظور شده است.رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: باید سه ماه از دوران سربازی هر فرد بی‌سواد به سوادآموزی اختصاص یابد.باقرزاده اضافه کرد: افراد بی‌سواد که به‌ سربازی فراخوانده می‌شوند سه ماه اول حضور را صرفاً باید سواد بیاموزند و حتی استفاده از آنان در امور خدمات و نظافت نیز ممنوع است. باید متمرکز سوادآموزی شوند. این افراد پس از فراگیری سواد، در پادگان‌های مختلف برای ادامه خدمت توزیع می‌شوند.
وی بیان کرد: مشمولان نظام وظیفه که تحصیلات مرتبط دارند در مراکز نهضت سوادآموزی با روش‌های تدریس آشنا می‌شوند و پس از آن در پادگان‌ها کار آموزش سرباز را انجام می‌دهند.وی اظهار داشت: زمانی که افراد دفترچه اعزام به سربازی را دریافت می‌کنند سطح سواد آنان نیز سنجیده می‌شود و به پادگان هایی که محل آموزش سواد است ارجاع داده می‌شوند.باقرزاده خاطرنشان کرد: به‌ طور متوسط سالی هزار تا ۱۲۰۰ سرباز بی‌سواد دوره توسعه سواد را طی می‌کنند.وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان ارشد یا سرباز باسوادی به سربازان بی‌سواد مهارت خواندن و نوشتن در پادگان و کلانتری‌ها یاد دهد مبلغ ۷۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6235/4/377162/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر