اخبار

فرمانده مرزبانی «ناجا»:
مرزبانان ،حامی کوله بران
و مرزنشینان هستند

گروه حوادث/ فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اعلام اینکه مرزبانان حامی کوله بران و مرزنشینان هستند، گفت: مرزنشینان و کوله بران جزئی از توان مرزبانی هستند.به گزارش «ایران» سردار قاسم رضایی با بیان این مطلب اظهارداشت: مرزداران باید ضمن آشنایی با روش‌های دیپلماسی و نیز مفاد اصلی معاهدات بتوانند ضمن حراست و نگهبانی از مرز، مأموریت‌های حوزه خود را به نحو احسن انجام دهند.
وی با بیان اینکه در مرزها دو مسئولیت مهم دفاعی و نیز عمومی و قضایی را برعهده داریم، گفت: کلانتران مرزی باید طبق توافق‌ها و معاهدات ذکر شده عمل کرده و مراقب باشند که‌ بند بند مفاد آن اعمال شده و برخلاف معاهدات هیچ اقدامی صورت نگیرد.
وی با بیان اینکه با وجود مشکلاتی که دشمنان بر عراق تحمیل کردند، هیچ گونه نا امنی در مرز با این کشور وجود ندارد بر گشت‌های همزمان در خشکی و دریا و نیز تبادل اطلاعات و اخبار در سطوح مختلف میان مرزبانان ایران و عراق تأکید کرد.سردار رضایی به پدیده قاچاق اشاره کرد و افزود: برای مقابله با قاچاق کالا و همچنین حمایت از مرزنشینان و ارتقای سطح معیشت آنها در سطح ملی تدابیری اتخاذ شده و در برخی از مرزها، مکان‌هایی برای فعالیت کوله بران و همچنین ورود کالا به شکل هدفمند و قانونی ایجاد شده است.
وی افزود: برخی از قانون شکنان و سودجویان که به دنبال منافع مافیایی خود هستند با ورود و خروج کالاهای غیرمجاز، قاچاق می‌کنند که مرزبانان با این افراد مدارا نخواهند کرد.
وی، کنترل مرزها و جلوگیری از ورود کالای قاچاق را از وظایف ذاتی مرزبانی عنوان کرد و ادامه داد: مرزبانان وظیفه دارند اقلامی که غیرمجاز و به شکل قاچاق از مبادی غیر از کوله بری وارد یا خارج می‌شود را کنترل کنند و با افرادی که با این اقدام قانون شکنی می‌کنند بشدت برخورد می‌شود.سردار رضایی با تأکید بر اینکه مرزبانی، برخورد با قاچاق کالا را در راستای حمایت از اقتصاد ملی دنبال می‌کند، گفت: مرزنشینان باید با قوانین مرزی آشنا باشند و آن را رعایت کنند.وی با اشاره به اینکه مرزبانی حامی کوله بر و به دنبال ایجاد رفاه برای مرزنشینان است، از ارائه آموزش‌های لازم برای افزایش آگاهی مرزنشینان در خصوص قوانین مرزی خبر داد و تصریح کرد: افرادی که درصدد باشند تا در قالب شرارت و قاچاق کالا، امنیت موجود را برهم بزنند، مرزبانی مقتدرانه با آنها برخورد می‌کند و اسیر جو سازی‌ها نخواهد شد.
وی تأکید کرد: مرزنشینان و کوله بران جزئی از توان مرزبانی هستند اما افرادی که بخواهند به صورت غیر قانونی از مرزها، کالای قاچاق و ممنوعه وارد کشور کنند قطعاً با آنها برخورد خواهد شد، البته در این راستا آموزش مرزنشینان را در دستور کار داریم.وی با بیان اینکه بخشی از کالای قاچاق از مرزهای آبی و با لنج‌های بزرگ وارد کشور می‌شود، گفت: در 11 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در بخش کالاهای هدفمند مانند برنج، شکر، البسه، منسوجات و دارو بین 2 تا 5 برابر افزایش کشفیات داشته‌ایم.فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه با تمهیدات اتخاذ شده، قاچاق سوخت نیز در مرزهای کشور بشدت کاهش یافته است، گفت: در مرزهای غربی، به طورعمده قاچاق کالاها مربوط به لوازم خانگی است.40دقیقه تلاش برای نجات سرنشینان
خودروی تصادفی
گروه حوادث/  یک خودروی پژو پارس در ساعت 21 یکشنبه با 3 سرنشین در حوالی شهرک ظفر کرمانشاه واژگون شد و هر سه نفر در میان اتاقک در هم کوبیده خودرو محبوس شدند بی‌آنکه راه نجاتی داشته باشند.
گروهی از امدادگران سازمان آتش‌نشانی کرمانشاه برای نجات آنها راهی محل حادثه شدند و پس از 40 دقیقه تلاش با بریدن آهن پاره‌ها توانستند  مصدومان را نجات داده و به بیمارستان انتقال دهند.


 راننده و همراهش در  آتش سوختند
گروه حوادث/  در حادثه رانندگی دلخراش که نیمه شب یکشنبه در جاده زنجان- بیجار رخ داد دو سرنشین یک خودرو پژو 405 در میان شعله‌های آتش سوختند.به گزارش پلیس راه در این حادثه که ساعت یازده و نیم شب در کیلومتر 28 مسیر زنجان- بیجار اتفاق افتاد پژوی 405 با یک پژوی آردی شاخ به شاخ شدند که در این برخورد خودروی پژو 405 به‌ صورت آهن پاره‌ای در آمد و راننده و همراهش درون اتاقک درهم فشرده محبوس شدند اما پیش از هر اقدامی برای نجات ناگهان خودرو آتش گرفت و هر دو سرنشین میان شعله‌های سرکش چنان سوختند که شناسایی آنها ممکن نبود. در این حادثه راننده پژو آردی نیز بشدت مصدوم شد که در وضعیت وخیمی به بیمارستانی در زنجان انتقال یافت.

پدر خشمگین 2 مأمور را
با شلیک گلوله زخمی کرد
گروه حوادث/ در یک درگیری خانوادگی در شاهرود دو نفر از مأموران نیروی انتظامی با شلیک گلوله یک اسلحه شکاری از ناحیه پا مجروح شدند و در بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند.
به گزارش پلیس، ساعت یک بامداد زنی با پلیس 110 شاهرود تماس گرفت و درخواست کمک کرد وگفت: شوهرم دو دخترم را کتک زده، آنها را به زیر زمین کشانده و بی‌وقفه ضرب و شتم‌شان می‌کند.
به این ترتیب تیمی از مأموران به محل اعزام شدند. فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: مأموران با حضور در محل متوجه ضرب و شتم دختران از سوی پدر خانواده شدند که در این هنگام پدر عصبانی از زیرزمین خارج شد و با دیدن مأموران با اسلحه به آنها شلیک کرد و دو پلیس از ناحیه پا مجروح شدند و سپس به سمت همسر و فرزندانش یورش برد که اقدام بموقع مأموران مانع از حوادث بعدی شد.
فرمانده انتظامی با اشاره به دلایل عصبانیت پدر این خانواده گفت: یکی از دختران از خانه خارج شده ولی به مدرسه نرفته بود که همین موضوع خشم پدر را برانگیخته بود.این فرد پیش از این نیز سابقه درگیری داشته که پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و تحویل مراجع قضایی شد.
وی از بهبود حال عمومی مأموران مصدوم شاهرود خبر داد و گفت: این دو پلیس از بیمارستان مرخص شده‌اند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6446/17/405481/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر