خبر


فریبا خان احمدی

گلایه وزیر کشور از ورود پول
قاچاقچیان موادمخدر به بانک‌های جهانی
 نخستین کنفرانس بین‌المللی تهران علیه موادمخدر و جرایم سازمان یافته روز گذشته با حضور وزیر کشور، معاون دبیرکل دفتر مقابله با موادمخدر و جرایم سازمان‌یافته سازمان ملل متحد، وزیر مبارزه با موادمخدر افغانستان و سفرا و نمایندگان سیاسی 35 کشور و 12 سازمان بین‌المللی برگزار شد. این نخستین بار است که در پسابرجام مسئولان مبارزه با موادمخدر سه منطقه مهم آسیای غربی، مرکزی و بخشی از اروپا که در مسیر بالکان قرار دارند، برای شرکت در این کنفرانس به ایران سفر می‌کنند.
به گزارش «ایران»، مبارزه با موادمخدر و جرایم سازمان‌یافته، انتقال اطلاعات و همکاری‌های مشترک، مبارزه با پولشویی بخصوص در کشورهایی که بیشترین مصرف موادمخدر را دارند، آموزش معیشت جایگزین و کشت جایگزین در کشور افغانستان از محورهای اساسی این کنفرانس بین‌المللی بود.
وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در کنفرانس بین‌المللی تهران علیه موادمخدر و جرایم سازمان یافته از ورود پول‌های حاصل از قاچاق موادمخدر به بانک‌های معتبر جهانی که در کشورهای پیشرفته قرار دارند، انتقاد کرد. عبدالرضا رحمانی فضلی  با اشاره به مخاطرات اعتیاد و تولید و قاچاق موادمخدر همچنین جرایم سازمان یافته گفت: همسایگان کشور منشأ کشت و تولید موادمخدر و کشورهای در مسیر ترانزیت قاچاق و کشورهای مقصد تحت تأثیر این مخاطرات جدی قرار دارند. وزیر کشور در ادامه با توصیه به شرکت‌کنندگان در این کنفرانس گفت: اگرچه کشورهای مسیر قربانی اقتصاد ناسالم متأثر از قاچاق موادمخدر هستند با این حال اطلاعات چندانی از چگونگی ورود پول های حاصل از موادمخدر به بانک‌های معتبر جهانی که در کشورهای پیشرفته مستقر هستند ندارند که لازم است برای این خلأ تدابیری اندیشیده شود.
 وزیر کشور همچنین در حاشیه کنفرانس بین‌المللی تهران علیه موادمخدر و جرایم سازمان یافته از موافقت دولت افغانستان برای واگذاری یک استان این کشور به ایران به منظور اجرایی کردن طرح کشت جایگزین خشخاش خبر داد.
رحمانی فضلی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص چرایی حمایت نکردن کافی مجامع بین‌المللی از ایران به عنوان کشور پیشرو در امر مبارزه با موادمخدر گفت: تاکنون کشورمان تقاضاهایی در حوزه تجهیزات فنی، سگ‌های موادیاب، تبادل اخبار و اطلاعات و کمک‌های مالی در موضوع پیشگیری و آموزش داشته است که متأسفانه به واسطه تحریم‌ها هیچ وقت کشورهای دنیا و مجامع بین‌المللی همکاری لازم را با ما نداشتند ولی خوشبختانه بعد از اجرایی شدن توافقنامه برجام اتفاقات خوبی درخصوص تحویل چند قلاده سگ موادیاب افتاد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به خواسته ایران در بحث مبارزه با پولشویی مقامات سازمان ملل قول دادند تا در دفتر تهران کارشناسان پولشویی مستقر شوند و در اجلاس امروز نیز با بحث تخصصی در این بخش چند طیف مختلف به بحث گذاشته خواهد شد. رحمانی فضلی در پاسخ به سؤال دیگری در رابطه با نگرانی زعفران‌کارهای ایرانی از اجرایی شدن طرح کشت جایگزین در افغانستان و احتمال کشت زعفران در این کشور، گفت: تا این لحظه بحثی در خصوص نوع محصول و کشت جایگزین خشخاش به میان نیامده ولی در مجموع نگرانی از این حیث وجود ندارد چرا که بازار زعفران در دنیا آنقدر بزرگ است که جای هیچ نگرانی نیست. دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر اضافه کرد: همچنین روز گذشته در جلسه با مسئولان 12 استان کشور به 40 هزار معتاد متجاهر که در آنها حضور دارند، مقرر شد از 20 اسفند مقابله با خرده‌ فروشان این استان‌ها و طرح ساماندهی و جمع‌آوری معتادان متجاهر آنها در دستور کار قرار گیرد.  


کارکنان دولتی و غیردولتی از سقف معافیت مالیاتی یکسان برخوردار شدند
در پی اعتراض کارگران و تشکل‌های کارگری نسبت به تبعیض در سقف معافیت مالیاتی بین کارگران  با کارمندان توسط مجلس سرانجام دیروز نمایندگان مردم در خانه ملت، ضمن تعیین نرخ مالیات بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی، میزان معافیت مالیات را برای این دو بخش یکسان تعیین کردند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 96 با بند (الف) تبصره 6 مبنی بر تعیین نرخ مالیات بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی و معافیت از مالیات این لایحه موافقت کردند.گفتنی است بند الف تبصره 6 این لایحه پس از بررسی مجدد در کمیسیون تلفیق بودجه سال 96 به شرح زیر اصلاح شد:
الف- سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 3/12/1366 و اصلاحات بعدی آن در سال 1396، مبلغ دویست و چهل میلیون (240.000.000)ریال در سال تعیین می‌شود. نرخ مالیات مذکور بر درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی مازاد بر مبلغ مذکور تا 5 برابر آن مشمول مالیات سالانه 10 درصد و به نسبت مازاد آن 20 درصد است. میزان معافیت مالیات اشخاص موضوع ماده 57 و 101 قانون مالیات‌های مستقیم سالانه 180 میلیون ریال تعیین می‌شود.
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6446/4/405510/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر