نگاه - 4

اعتبار داخلی، مهم تر از اعتبار جهانی


حسین علیزاده
آهنگساز و نوازنده

آقای اصغر فرهادی دوست و رفیق من است و هر دو در رشته‌های هنری فعالیت می‌کنیم و نسبت به ایشان ارادت دارم و به وجودشان افتخار می‌کنم.
اما به عقیده من معیار فیلم خوب در ایران این نیست که یک نفر در ایران جایزه اسکار یا کن بگیرد. بسیار افرادی هستند که فیلم خوب می‌سازند و ممکن است در جایی هم شرکت نکنند یا بر اساس ضوابطی شرکت داشته باشند، ولی به نظر من افتخار را نباید در مورد تأیید بودن دیگران جست و جو کرد بلکه در درجه نخست باید در کشور ما دارای اعتبار باشد. بنده با توجه به تجربه شخصی‌ام و اجرا درکشورهای مختلف به این نتیجه رسیده‌ام که آنها به دنبال آن بودند که بدانند و ببینند در ایران چقدر اعتبار دارم تا آن اعتبار را برای من قائل شوند به همین سبب از دریافت جایزه در هر رشته‌ای چندان ذوق زده نمی‌شوم. مانند بسیار از جاهای دنیا که از دریافت جوایز بین‌المللی افتخار می‌کنند اما تنها افتخارشان نیست.
من انتظار ندارم مسئولان به هنرمندان بها بدهند و آنچه که همیشه می‌گوییم و مسئولان هم براین عقیده هستند پتانسیل اصلی جامعه ما مردم هستند و ناشکری است اگر بر این اندیشه باشیم که مردم ناحق گو هستند. مردم ما با پشتیبانی و حمایت خود بهترین جوایز را داده‌اند که از هر «اسکار» و «گرمی » ارزش آن بیشتر است.
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6446/24/405559/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر