دیگه چه خبر


ادعای رئیس فرماندهی مرکزی
ارتش امریکا درباره ایران
رئیس‌ فرماندهی مرکزی ارتش امریکا در اظهاراتی ضدایرانی، مدعی شد که «تهران بزرگ‌ترین تهدید بلندمدت را برای ثبات در منطقه به همراه دارد.» به گزارش فارس، ژنرال  جوزف ووتل در ادامه ادعاهای خود روز پنجشنبه بار دیگر ایران را تهدیدی برای ثبات خاورمیانه خواند ودر جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا امریکا تصریح کرد: «ایران بزرگ‌ترین تهدید بلندمدت را برای ثبات در منطقه به همراه دارد.» این فرمانده امریکایی مدعی شد که «تهدید ایران حتی از داعش و القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی نیز بزرگ‌تر است.» وی ادامه داد: «از زمان توافق هسته‌ای [برجام]، رفتار ایران در قبال منطقه بی‌ثبات کننده بوده است و به هیچ مسأله‌ای که من در منطقه می‌بینم، کمکی نکرده است... ایران به دنبال این است که به یک هژمونی منطقه‌ای تبدیل شود و اثرگذارترین کشور در منطقه باشد.» این ژنرال ارشد امریکایی گفت: «ایران باید مسئولیت اقدامات خود را بپذیرد... هیچ کشور دیگری در منطقه به این شیوه عمل نمی‌کند. اقدامات ایران، غیرحرفه‌ای، غیرایمن و غیرعادی است... آنها باید تبعات کارهایشان را بپذیرند.»
پترائوس: لغو برجام، امریکا را منزوی‌تر می‌کند
دیوید پترائوس، رئیس پیشین سیا تأکید کرد که «تصمیم امریکا برای لغو توافق برجام بیش از آنکه تهران را منزوی کند، باعث انزوای واشنگتن خواهد شد.» به گزارش ایسنا به نقل از فاکس نیوز، پترائوس که هم اکنون رئیس مؤسسه جهانی KKR است، همچنین به برخی نکات مثبت دیگر توافق هسته‌ای ایران از جمله کاهش قابل توجه فعالیت‌های اتمی تهران اشاره کرد.
 
اعتراض ائمه جمعه خراسان جنوبی به استاندار
ائمه جمعه استان خراسان جنوبی در اعتراض به برکنار نشدن استاندار خراسان جنوبی نماز جمعه اقامه نکردند. شماری از طلاب و استادان حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی از روز چهارشنبه در مدرسه سفیران هدایت تحصن کرده و خواستار برکناری استاندار بودند. به گزارش فارس در ادامه این اعتراض‌ها بود که ائمه جمعه استان خراسان جنوبی روز گذشته نماز جمعه را اقامه نکردند. بر اساس گزارشی که فارس منتشر کرده است در صورت عدم برکناری استاندار نمازهای جمعه هفته آینده نیز تعطیل می‌شود.
 
آخرین وضعیت جسمی مهدی کروبی
فرزند مهدی کروبی وضعیت جسمانی پدر خود را خوب توصیف کرد. به گزارش ایلنا، حسین کروبی در حاشیه مراسم ترحیم پدر محسن امین‌زاده گفت: آخرین تماس سه‌شنبه بود که با نظر پزشک به بیمارستان منتقل شدند و علت آن هم افت تپش قلب عنوان شده است. او درباره نامه فاطمه کروبی به وزیر اطلاعات گفت: هنوز جوابی به این نامه داده نشده است. لازم است که حداقل اقدام عملی شود و قبول کنند که بتوانیم در سایر بیمارستان‌ها نیز بستری کنیم؛ چرا که مأموران امنیتی فقط بیمارستان قمر بنی‌هاشم را قبول دارند. حسین کروبی درباره اینکه آیا شکایتی از کانال‌هایی که خبر جعلی فوت کروبی را منتشر می‌کنند صورت گرفته است، گفت: صبح تا شب راجع به آقای روحانی خبر جعلی می‌زنند چه برسد به آقای کروبی که در حصر است. ما تاکنون هیچ شکایتی نکردیم.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6454/3/406992/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر