اعتراف امریکا به کشتن 12 غیرنظامی یمنی


فرماندهی نیروهای مرکزی ارتش امریکا اعتراف کرد، در حمله ماه ژانویه امریکاعلیه تشکیلات القاعده در یمن، چهار تا 12 غیر نظامی کشته شدند.
به گزارش ایسنا به نقل از روسیا الیوم، جوزف ووتل، رئیس فرماندهی نیروهای مرکزی ارتش امریکا ضمن اعلام این خبر، قصور خود در این عملیات را که به کشته شدن یک سرباز امریکایی نیز انجامید، پذیرفت و افزود: پنتاگون بررسی کاملی انجام داده است، اما این بررسی نشان نمی‌دهد، تصمیم نادرست یا برآورد اشتباه یا بی‌کفایتی صورت گرفته باشد؛ بنابراین نیازی به تحقیقات بیشتر درباره این عملیات نیست و جزئیات مشخص است.
خبر دیگر اینکه یگان موشکی ارتش یمن روز پنجشنبه یک فروند موشک نوع «140» به تجمع مزدوران تحت رهبری عربستان در شهر «الغیل» عربستان شلیک کرد که بر اثر آن 8 مزدور سعودی کشته و پنج نفر زخمی شدند. همچنین در اقدام دیگری ارتش یمن مرکز فرماندهی «الحاجر» نظامیان سعودی را در استان «عسیر» منهدم کرد و مواضع نیروهای سعودی را در «جیزان» هدف گرفت.
درهمین حال خبرها حاکی‌است سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای، ائتلاف متجاوز عربستان را به استفاده از بمب‌های برزیلی خوشه‌ای ممنوعه برای سومین بار در 16 ماه گذشته علیه یمن متهم کرد.
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6454/20/407070/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر