خبر
مجروح شدن 14 دختر دانش آموز
در واژگونی مینی بوس
گروه حوادث/ واژگونی مینی بوس دختران دانش‌آموز در شهرستان دامغان، ۱۴ نفر از آنها را روانه بیمارستان کرد. مینی بوس حامل دختران دانش‌آموز دبیرستان فرزانگان ساعت هفت‌ونیم صبح یکشنبه در میدان زینبیه دامغان، پس از برخورد با خودروی سواری ریو، واژگون شد و ۱۴ نفر را روانه بیمارستان کرد. این تصادف خوشبختانه مصدوم جدی یا تلفات جانی به همراه نداشته است.بر اساس نظرمقدماتی کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی، رعایت نکردن حق تقدم ازسوی راننده خودرو ریوعلت وقوع حادثه بوده است.

 دستگیری دزدان طلافروشی
خیابان ستارخان در زرندیه

گروه حوادث:زهره صفاری/ دزدانی که به شیوه فیلم‌های هالیوودی، نیمه‌های شب به یک طلافروشی درخیابان ستارخان تهران دستبرد زده و گریخته بودند با ردیابی‌های مأموران پلیس شهرستان زرندیه-استان مرکزی- به دام افتادند. این زن و شوهرسابقه دار در اعترافاتشان مدعی شده‌اند، از سه ماه قبل برای سرقت برنامه‌ریزی کرده و بارها به‌عنوان مشتری به طلافروشی رفته بودند.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، خبرسرقت ازطلافروشی صبح چهارشنبه 14 فروردین امسال به پلیس اعلام شد. با حضور مأموران کلانتری در محل حادثه مشخص شد سارقان به شیوه‌ای حرفه‌ای از دیوار مشترک انباری کنار طلافروشی حفره‌ای ایجاد کرده و با استفاده از خلوتی پایان تعطیلات نوروز، نیمه شب وارد مغازه شده و پس از بریدن بخش کوچکی از گاوصندوق، علاوه بر طلاهای موجود در ویترین مغازه و قاب‌های تزئینی، جواهرات داخل گاوصندوق را نیز به سرقت برد ه‌اند. مأموران درنخستین گام به بررسی دوربین‌های مداربسته مغازه‌های اطراف طلافروشی پرداختند. تصاویر ضبط شده نشان داد دزدان حرفه‌ای حدود ساعت یک بامداد به محل رسیده و یکی از آنها از طریق کرکره عنکبوتی مغازه نیمه کاره کناری خود را به پشت بام رسانده بود. این مرد سپس وارد انباری شده و پس از باز کردن در برای همدستش، بلافاصله به تخریب دیوارپرداخته بود. در ادامه نیز ردپای یک زن به دست آمد که در نزدیکی طلافروشی و داخل خودرو سواری کشیک می‌داد.
کارآگاهان پلیس با کشف این سرنخ، به تجسس هایشان ادامه داده و سرانجام در کمتر از یک ماه، مخفیگاه زوج سارق را در استان مرکزی به دست آوردند.
غافلگیری زوج سارق
سرهنگ محمد رضا روشن دل، فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در این باره به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: «نیروهای گشت انتظامی شهرستان زرندیه چند روزقبل به رفتارهای زوج جوان تازه وارد به منطقه «رازقان» مشکوک شده بودند. این زوج که به تازگی خانه‌ای اجاره کرده بودند در مواجهه با پلیس اظهارات ضد و نقیضی داشتند که همین امر شک پلیس را برانگیخت. به این ترتیب با دستور قضایی خودروی سواری و خانه آنها مورد بازرسی قرار گرفت که مقدار زیادی از جواهرات مسروقه کشف و با اعترافات آنها مالخر نیز در ساوه دستگیر شد.»
فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه با اشاره به اینکه این عملیات از زمان کشف تا دستگیری 48 ساعت به طول انجامید، افزود: «این زوج که حدود 35 ساله هستند، پس از دستگیری، همدستشان را هم لو دادند که اونیز تحت تعقیب قرار دارد. متهم فراری که حدود 40 سال دارد، ساکن محدوده خیابان ستارخان بوده و از آنجا که سابقه سرقت داشته و با زوج جوان سابقه دار آشنایی خانوادگی داشته است نقشه این سرقت را طراحی واجرا کرده بودند.»
سرهنگ روشن دل درباره اعترافات متهمان نیز گفت: «مرد جوان مدعی است از سه ماه پیش ازسرقت، برنامه‌ریزی کرده و در این مدت برای ارزیابی مغازه چندبار به‌عنوان مشتری به طلافروشی رفته بود. تا اینکه در جریان بازدید مغازه متوجه شد طلافروشی دوربین ندارد و دیوار مغازه هم بتونی نبوده و براحتی قابل تخریب است. همچنین مغازه  نیز فاقد کرکره برقی بوده وبه همین دلیل از بیرون قابل مشاهده نبوده است. او درعین حال پی برده بود انباری مجاور طلافروشی هم خالی است و می‌توان براحتی وارد آن شد. متهمان پس از تکمیل تحقیقات همچنان دربازداشت هستند. ضمن اینکه به دستور بازپرس، مالخر نیز به‌دلیل همکاری با پلیس با وثیقه 200 میلیون تومانی آزاد شده است. زن و مرد جوان نیز هر کدام با وثیقه 500 میلیون تومانی روانه زندان شدند. تحقیقات برای دستگیری متهم فراری پرونده همچنان ادامه دارد.»معمای فروش دختربچه

گروه حوادث/ رازفروش یک دختربچه، هنگام ثبت‌نام وی وبا تیزهوشی مدیر مدرسه فاش شد.
به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، چند روز قبل زن میانسالی که مدیرمدرسه‌ای بود با پلیس تماس گرفت وگفت: دقایقی قبل زن میانسالی برای ثبت‌نام فرزندش به مدرسه ما آمد. او می‌گوید به تازگی اسباب کشی کرده‌اند و به‌همین خاطر می‌باید دخترش را درمدرسه ما ثبت‌نام کند. اما زمانی که شناسنامه دانش‌آموز را بررسی کردم متوجه دستکاری درآن شدم. ضمن اینکه تصور می‌کنم که شناسنامه جعلی باشد.
به‌دنبال این تماس مأموران پلیس وارد عمل شده و پس از تحقیقات نامحسوس پی بردند شناسنامه‌ای با چنین مشخصات از سوی ثبت احوال صادر نشده است. بدین ترتیب زن جوان بازداشت شد وتحت بازجویی قرارگرفت. او که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت گفت: من بچه دار نمی‌شدم و زمانی که دکترها آب پاکی را روی دستم ریختند تصمیم گرفتیم که از پرورشگاه بچه بیاوریم. اما باید مراحل زیادی را طی می‌کردیم و زمان زیادی می‌برد. تا اینکه یکی از همسایه‌ها زمانی که از ماجرای ما با خبر شد، گفت زنی را می‌شناسد که تازه بچه دارشده و به خاطرمشکلات‌اش نمی‌تواند نوزادش را نگه دارد و حاضر است در ازای مبلغی آن را به کسی بدهد. ما هم که بچه دار نمی‌شدیم کودک را به فرزندی قبول کردیم. اما به‌دلیل اینکه گواهی ولادت بچه را نداشتیم، نمی‌توانستیم برایش شناسنامه بگیریم و به همین دلیل شناسنامه جعلی برایش فراهم کردیم.بدین‌ترتیب بازپرس سهرابی از شعبه نهم دادسرای جنایی تهران دستور شناسایی پدر و مادر اصلی دختر 7 ساله را صادر کرد وبه مأموران دستورداد تا زمان افشای حقیقت دراین باره تحقیق کنند.

 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6483/17/422915/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر