خبر
افزایش حقوق مستمری‌بگیران
تامین‌ اجتماعی
به دنبال اجرای سیاست‌های حمایتی دولت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حداقل بگیران، برای دومین سال متوالی میزان دریافتی حداقل بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور افزایش یافت. به گزارش« ایران»، براساس تصمیم هیأت دولت و با هدف تقویت قدرت خرید و بهتر شدن وضعیت معیشت حداقل حقوق مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری، 5/14 درصد به میزان حداقل مستمری و ۱۲ درصد به علاوه ۶ هزار و ۷۶۶ ریال نیز به سایر سطوح اضافه شده است. براساس این گزارش آن دسته از مستمری بگیران که به رغم افزایش 5/14 درصدی، رقم دریافتی‌ آنها کمتر ازیک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان باشد، سازمان تأمین اجتماعی مکلف است تا حداقل مستمری را به مرز یک میلیون و صدهزار تومان برساند.


فرمانده سپاه: برنامه‌های دشمنان علیه انقلاب شکست خورده است
فرمانده کل سپاه گفت: امروز با یاری خدا همه برنامه دشمنان و در رأس آنها امریکا، اسرائیل و عربستان منفور و ضد اسلام علیه انقلاب اسلامی با شکست مواجه شده است. به گزارش  فارس،‌ سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در نخستین همایش سراسری تکریم اندیشه با هدف تجلیل و تکریم مقام معلم و تبیین نقش نظام تعلیم و تربیت در افق 1400 که با حضور بیش از هزار نفر از معلمان و مدیران برتر و فرهیخته مدارس تحت پوشش مؤسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر در سالن 5 آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، گفت: موضوع مشترک ما و شما که باید روی آن متمرکز شویم، انقلاب اسلامی است که وظیفه سپاه و همه بسیجیان حفظ، توسعه و تعمیق آن است. فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد: هر چند از نظر امنیتی و دفاعی کمترین مشکل را به نسبت دیگر کشورها داریم؛ اما از نظر مجاهدت در سایر عرصه‌ها از جمله مسائل علوم انسانی، تربیتی، فرهنگی و اعتقادی در شأن تراز انقلاب اسلامی با کاستی‌هایی مواجه هستیم.


ایران مخالف حضور امریکا در نشست آستانه
به دنبال انتشار خبری مبنی بر دعوت دولت قزاقستان از امریکا برای حضور در مذاکرات آستانه 4، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت که ایران همانند گذشته همچنان مخالف حضور سایر کشورها به غیر از کشورهای اصلی مذاکرات آستانه در این مذاکرات است. ‌ بهرام قاسمی در گفت‌وگو با «آنا» افزود: «موضع ایران از ابتدا این بود که اجلاس آستانه باید در حد سه کشور (ایران،‌ روسیه و ترکیه) باقی بماند.» او تأکید کرد: «به هر حال فعلاً از دید ما گستردگی حضور کشورها می‌تواند به کیفیت مذاکرات لطمه وارد کند.»
سخنگوی وزارت امور خارجه  همچنین حادثه سقوط هواپیما در کوبا که منجر به کشته شدن مسافران آن شده است را به دولت و ملت کوبا تسلیت گفت و با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.


بازداشت یک ایرانی
در ترکیه
دیروز رسانه‌های ترکیه از بازداشت یک ایرانی در این کشور خبر دادند که بنا بر ادعای این رسانه‌ها، این فرد دو موشک ضدتانک به همراه داشته است. به گزارش تسنیم، رسانه‌های ترک اعلام کردند که این فرد در نتیجه یک عملیات در بندر زونگولداک دریای سیاه دستگیر شده است.
 


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6483/3/423183/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر