اخبار
ارسال محموله‌های صادراتی هند
به روسیه از طریق ایران

دهلی‌نو از نیمه ماه ژانویه، صادرات محموله‌های کانتینری به روسیه از طریق ایران و آذربایجان را آغاز خواهد کرد. به گزارش فارس به نقل از پی تی آی، اس کومار، مأمور عالی رتبه گمرک هند گفت: دهلی نو از ماه آینده، صادرات محموله‌های کانتینری به روسیه از طریق ایران و آذربایجان را آغاز خواهد کرد. این حرکت، عملیاتی شدن کریدور بین‌المللی شمال‌-جنوب را به پیش خواهد برد. وی افزود: این اقدام، زمان ارسال این محموله‌ها را به نصف کاهش خواهد داد و از 35 روز به 17 روز می‌رساند. کومار در حاشیه یک نشست به خبرنگاران گفت: «هند از نیمه ماه ژانویه نخستین محموله صادراتی خود را از طریق بندرعباس به روسیه ارسال خواهد کرد.»

اتمام اسکان موقت زلزله‌زدگان روستایی تا یک ماه آینده
مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از اتمام کار اسکان موقت زلزله‌زدگان استان کرمانشاه در مناطق روستایی با تحویل 11هزار کانکس تا یک ماه آینده خبر داد. مجید جودی در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار کرد: طبق توافق بعمل آمده با قرارگاه خاتم‌الانبیا قرار است هشت هزار کانکس توسط این قرارگاه و سه هزار کانکس نیز از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آماده و در روستاها نصب شود. جودی ادامه داد: در مجموع 26 هزار واحد در مناطق زلزله زده تخریب شدند که 20 هزار واحد در روستاها و 6 هزار واحد نیز در شهرهای استان کرمانشاه قرار دارند.

آغاز مرحله جدید پرداخت به سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج
روابط عمومی بانک پارسیان روز سه‌شنبه اعلام کرد که وجوه سپرده‌گذاران تعاونی منحله ثامن‌الحجج تا سقف دو میلیارد ریال، در شعب بانک پارسیان در سراسر کشور آغاز خواهد شد. به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان از روز پنجشنبه 16 آذرماه جاری پرداخت وجوه سپرده‌گذاران تعاونی منحله ثامن‌الحجج تا سقف دو میلیارد ریال، در شعب بانک پارسیان در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

 الزام بانک‌ها به ارائه قرارداد به مشتریان
اداره مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی بخشنامه استفاده بانک‌ها از فرم یکنواخت عقود و اعطای یک نسخه به مشتریان را ابلاغ کرد. به گزارش بانک مرکزی، با هدف ایجاد شفافیت در روابط فیمابین بانک و مشتری و نیز لزوم توجه به فرهنگ مشتری‌مداری، فرم‌های یکنواخت قراردادهای تسهیلاتی عقود تسهیلات بانکی پس از تصویب در شورای پول و اعتبار ابلاغ و مقرر شد هر یک از قراردادهای جدید تسهیلاتی صرفاً براساس نمونه قراردادهای مصوب تنظیم و منعقد شود.

افتتاح و تمدید سپرده‌های کوتاه‌مدت ممنوع شد
بانک مرکزی اعلام کرد، افتتاح و تمدید سپرده‌های کوتاه‌مدت ویژه ۳، ۶ و ۹ ماهه تا پایان سال ممنوع است.به گزارش بانک مرکزی مطابق سیاست‌های بانک‌مرکزی
در خصوص سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار، افتتاح و تمدید سپرده‌های کوتاه‌مدت ویژه ۳، ۶ و ۹‌ ماهه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی تا پایان سال ۱۳۹۶ ممنوع است. همچنین بانک‌ها با ارسال مدارک و مستندات توجیهی متضمن نحوه انجام محاسبات مربوط، تقاضای خود را برای افتتاح حساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه ۳، ۶ و ۹ ماهه برای سال ۱۳۹۷ توأم با نرخ‌های پیشنهادی، حداکثر تا پایان دی‌ماه سال‌جاری به بانک مرکزی ارسال کنند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/5/448951/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر