اخبار
نگهداری از اطلاعات بانکی کشور در سرورهای داخلی

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: امروزه تمام اطلاعات بانکی کشور در سرورهای داخلی نگهداری می‌شود و حفظ و صیانت از این اطلاعات بسیار حیاتی است.
به گزارش ایران آنلاین، نصرالله جهانگرد در کارگروه بررسی و نظارت ستاد پیشگیری از جعل اسناد و مدارک رسمی با بیان اینکه برخی از اطلاعات کشور سرمایه‌ای است و بقیه کارها به این اطلاعات وابسته است، گفت: هویت تک‌تک افراد جامعه ارزشمند است و این اطلاعات در حکم سرمایه ملی است. وی تصریح کرد: باید احراز هویت را بسیار جدی مورد توجه قرارداد و از این اطلاعات به‌گونه‌ای حفظ و نگهداری کرد که کاملاً تحت کنترل داخل باشد و هیچ‌گونه دسترسی بین‌المللی به سرورهای مربوط امکان‌پذیر نباشد.
وی با اشاره به معیار پول در مبادلات اقتصادی، آن را به‌عنوان دومین سرمایه اطلاعاتی کشور دانست و گفت: مبادله پول، معیار ارزش‌افزوده در اقتصاد کشور است و امروزه تمام اطلاعات بانکی کشور در سرورهای داخلی نگهداری می‌شود و حفظ و صیانت از این اطلاعات بسیار حیاتی است.
جهانگرد افزود: اطلاعات مکان‌یابی نیز به‌عنوان پایه استراتژیک سوم در دارایی‌های داده‌ای، دارای ارزش است به این مفهوم که چه چیزی کجا قرار دارد البته بعضی از این اطلاعات عمومی است اما برخی دیگر جنبه محرمانه دارد.
وی با تأکید بر اینکه امروزه بسیاری از سرویس‌های الکترونیکی در بستر گوگل مبادله می‌شود، گفت: متأسفانه حوزه مکان‌یابی در کشور عقب‌مانده است و ما نیازمند نقشه بومی ملی ژئوکد شده هستیم که داده‌های مکانی را روی آن قرار دهیم و موتورهای جست‌و‌جوگر ملی بتوانند اطلاعات را از آنها استخراج کنند. البته شهرداری تهران گام‌هایی در راستای ایجاد نقشه بومی برداشته است و باید دستگاه‌های مربوطه نیز در این حوزه وارد شوند.
معاون وزیر ارتباطات در جمع‌بندی سخنان خود تأکید کرد: مؤلفه‌های هویتی، مکانی و اقتصادی پایه و ستون دنیای دیجیتال و سایبری ما هستند و افشای این اطلاعات، اجازه اقدام و جعل به دشمن و رقبا را در اندازه‌های بین‌المللی می‌دهد.

تا پایان سال اینترنت به 750 روستا می رسد
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تلاش ما بر این است که تا پایان سال به ۷۵۰ روستا اینترنت ببریم. به گزارش«ایران»، مرتضی براری با اشاره به اینکه در حوزه اینترنت ثابت و تلفن همراه روستاها مشکلات جدی داریم یادآور شد: تلاش ما بر این است که تا پایان سال ۷۵۰ روستای دیگر را به اینترنت مجهز کنیم. وی افزود: سال گذشته برای خراسان جنوبی یک سبد درآمدی جدید به نام ICT تعریف کردیم که این مؤلفه، خود ظرفیت‌های دیگر همچون صنایع دستی و گردشگری را ارتقا می‌بخشد. براری ادامه داد:ICT از مهم‌ترین زیرساخت‌‌های توسعه است چرا که موجب رفاه، بهره‌ وری و ارتقای کیفیت خدمات می‌شود و برای دولت نیز کاهش هزینه‌های مردم بسیار مهم است. وی افزود: با استفاده از ICT می‌توان حتی توریسم سلامت و بازار فروش محصولات صنایع دستی را گسترش داد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/8/448959/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر