اخبار
وضعیت امنیت پایتخت مطلوب است‎
گروه حوادث: فرمانده نیروی انتظامی کشور با بیان اینکه وضعیت امنیتی در پایتخت کشور مطلوب و مناسب است، گفت:پلیس با جدیت تمام با همه افراد سودجو، فرصت‌طلب و کسانی که آسایش و امنیت مردم را سلب کنند، برخورد خواهد کرد.
به گزارش «ایران»، سردار حسین اشتری روزسه‌شنبه در حاشیه همایش فرماندهان و مدیران یگان‌های انتظامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه آمارها و گزارش‌های دریافتی، نشان می‌دهد در حوزه امنیت و انتظامی اقدام‌های خوبی در تهران بزرگ صورت گرفته است.وی با بیان اینکه شناسایی مجرمان افزایش چشمگیری داشته است، گفت: ما در برخورد با جرایم خشن، توفیق ویژه‌ای داشته‌ایم و شاهد کاهش جدی جرایم هستیم.ان‌شاءالله این روند در آینده با شتاب بیشتری صورت بگیرد و شاهد کاهش بیشتر جرایم خواهیم بود.اشتری در بخش دیگری با اشاره به جایگاه پلیس در میان مردم گفت: توفیق دیگر ما این است که ارتباط بسیار خوبی میان نیروی انتظامی و مردم برقرار است. ما این افتخار را داریم که در خدمت مردم عزیزمان باشیم و امنیت و آسایش را برای آنها ایجاد کنیم.وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر تجمعات مالباختگان که به تازگی افزایش یافته است، تصریح کرد: ما مجری قانون هستیم و تلاشمان این است که برای مدیریت تجمعات، به بهترین روش عمل کنیم. با این حال اعلام می‌کنم پلیس طبق قانون از هر حرکت غیرقانونی و بدون مجوز ممانعت می‌کند.اشتری در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه امروز مهم‌ترین و اصلی‌ترین چالش نیروی انتظامی در تهران چیست؟ افزود: خوشبختانه باید بگویم وضعیت امنیتی در پایتخت کشور مطلوب و مناسب است و ما با جدیت تمام با همه افراد سودجو، فرصت‌طلب و کسانی که آسایش و امنیت مردم را سلب می‌کنند، برخورد می‌کنیم.وی با اشاره به آمادگی نیروی انتظامی گفت: هر جا شکایتی ارائه شود، گزارشی به دست ما برسد یا شاهد ناامنی باشیم، نیروی انتظامی در اسرع وقت ورود می‌کند؛ امنیت و آسایش مردم اولویت اول ماست.

نجات راننده کامیون از اتاقک نیمه واژگون

گروه حوادث/ راننده محبوس که در اتاقک نیمه واژگون کامیون خود در مسیر اتوبان فرودگاه اصفهان گیر افتاده بود، با تلاش امدادگران نجات یافت.
محمد شریعتی، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: این حادثه ساعت 17 سه‌شنبه به آتش‌نشانی اعلام شد که بسرعت تیم ایستگاه شماره 7 به همراه خودروی بالابر و افسر کشیک وقت راهی محل حادثه شدند. علت این حادثه رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام رانندگی و بالا آمدن جک کمپرس کامیون و بی‌توجهی راننده و برخورد با پل عابر پیاده اعلام شده است.

 مین ،سرنشینان پراید را کشت‎
گروه حوادث/ انفجار مین در شهرستان مرزی مهران، سه قربانی گرفت. به گزارش ایرنا، شامگاه دوشنبه خودروی پراید با سه سرنشین شامل 2 زن 54 و 55 ساله و یک مرد 32 ساله در مناطق مرزی مهران به‌دلیل حرکت در خارج از محدوده امن به مین ضد تانک کاشته شده در دوران جنگ تحمیلی برخورد کرد.در این حادثه هر سه سرنشین پراید که نسبت فامیلی داشتند، جان خود را از دست دادند.مقام‌های انتظامی و مرزبانی ایلام تاکنون درخصوص علت و جزئیات این حادثه اظهار نظر نکرده‌اند.

6 کشته در تصادف پژو و کمپرسی
گروه حوادث/ تصادف مرگبار پژو با یک کمپرسی در جاده الیگودرز به اصفهان 6 نفر از سرنشینان یک پژو آردی را به کام مرگ کشاند.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، این حادثه بعدازظهر سه‌شنبه در برخورد خودرو پژو با یک کمپرسی رخ داد که 6 نفر کشته شدند و در میانشان سه کودک نیز وجود داشتند.محمدباقر صمدی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر لرستان گفت: 2 تیم امدادی جمعیت هلال احمر لرستان بلافاصله بعد از وقوع حادثه به محل اعزام شدند اما چون اجساد هر 6 تن سرنشینان خودرو پژو در میان لاشه درهم کوبیده این خودرو مانده بود امدادگران پس از بریدن آهن پاره‌ها کشته شدگان را بیرون آوردند.

مرد آتش افروز از قصاص گریخت

گروه حوادث/ مرد افغان که برادرزنش را با بنزین به آتش کشیده بود، با رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت.
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، 22 خرداد سال٩٠، مرد جوانی به علت سوختگی شدید در بیمارستان جان باخت. با اعلام این گزارش به پلیس و آغاز تحقیقات مشخص شد، عامل آتش سوزی داماد خانواده بوده که پس از این واقعه هولناک متواری شده بود.
 تحقیقات برای دستگیری این مرد به اتهام قتل عمد ادامه پیدا کرد تا سرانجام پلیس اینترپل، دو سال بعد رد او را در یونان گرفت و به این ترتیب مخفیگاه او شناسایی و متهم پس از دستگیری، تحویل پلیس ایران شد. این مرد افغان در مراحل نخست بازجویی منکر قتل بود و مدعی بود برادرزنش- مقتول- خودش به زیر گالن بنزین زد و با سیگاری که در دست داشت آتش گرفت. این در حالی است که یکی از اهالی محل، صحنه درگیری او با مقتول را دیده و اعلام کرد مقتول پیش از مرگ، نام قاتل را به زبان آورده بود.
این پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی زالی و محمدی – مستشار- فرستاده شد و مادر مقتول نیز دربرابر قضات گفت:«دامادم چند روز پیش، دخترم را با چاقو زده بود. آن شب، در خانه را که زدند، پنجره را باز کردم و دیدم دامادم حمید دوباره آمده و با پسرم درباره همین موضوع حرف می‌زد. آنها چند ساعت پیش با هم دعوا کرده بودند و می‌خواستم دامادم را صدا بزنم بیاید داخل حرف‌هایشان را بزنند اما ناگهان نور شدیدی از شیشه به خانه افتاد و پنجره را که باز کردم، دیدم بچه‌ام در حال سوختن است. بنزین تا درون حیاط هم ریخته شده بود. دخترم و پسر دیگرم  به خیابان رفتند. پتویی دور پسرم انداختند تا آتش را خاموش کنند. وقتی خودم را به آنها رساندم، پسرم با بدن سوخته، روی زمین افتاده بود و فقط یک جمله گفت: «حمید رویم بنزین ریخت.»
متهم در دادگاه اول به قصاص محکوم شد و این رأی در دیوان عالی کشور به تأیید رسید اما پس از چند ماه اولیای دم رضایت دادند و قاتل را بخشیدند. به این ترتیب صبح دیروز قضات شعبه دوم دادگاه کیفری تهران متهم را از نظر جنبه عمومی جرم محاکمه کردند و در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

گازگرفتگی 14 زن و دختر در تالار عروسی

گروه حوادث/ نشت گاز در تالار عروسی پردیس، 14 نفر از زنان را به ‌دلیل گازگرفتگی روانه بیمارستان کرد.
مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور گفت: ساعت 8 بعدازظهر سه‌شنبه وقوع این حادثه به اورژانس کشور خبر داده شد و امدادگران با حضور در تالار عروسی زنان و دختران مسموم شده را به بیمارستان شفا انتقال دادند که دو نفر از آنها سرپایی درمان شدند. مصدومان این حادثه دختران و زنان 10 تا 67 ساله هستند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/9/448989/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر