وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد:

مسجد نباید تهی از هنر باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم تهیه و تدوین بسته تعاملی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد تأکید کرد.
سیدعباس صالحی در سومین گردهمایی مدیران ستادی و استانی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشورکه روزسه‌شنبه 14 آذرماه در سالن نشست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: ستادهای عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خادمان مسجد، فرهنگ، دیانت، اسلام و تشیع هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم گفت: ستادهای عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور بایداز ظرفیت‌های حداکثری تعاملات درونی و بیرونی بهره کافی را ببرند تا بتوانند از این طریق چشم‌اندازی را برای اتفاقات تازه در جهت تقویت بیشتر خود فراهم کنند. صالحی ادامه داد: کشف، رصد و فرصت آفرینی برای خلاقیت‌ها یکی دیگر از رویکردهایی است که باید در ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری دنبال شود. این کانون‌ها به‌عنوان نهادهای مردمی، مجراهای متنوعی را برای ایده‌ها و خلاقیت‌های تازه دارد. همچنین از سوی دیگر می‌توان از گرفتار شدن به روزمرگی و برگزاری برنامه‌های کلیشه‌ای به دور بود. او تصریح کرد: مسجد با هنر پیوند خورده است. بنابراین مسجد نباید تهی از بعد هنر باشد و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد باید در این بخش توجه بیشتری برای جذابیت مساجد داشته باشند و فضا را از لحاظ ارائه‌ها و جمال آفرینی درون مساجد جذاب کنند. همچنین کانون‌ها می‌توانند در شناسایی و کادر‌سازی برای هنر دینی نقش بسزایی داشته باشند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/14/449003/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر