ویژه
وزیر ورزش: کمک کنیم تا دختران به حق و جایگاه واقعی خود برسند
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان سه‌شنبه در دیدار با کارگردان و تهیه‌کننده فیلم «صفر تا سکو» و همچنین شهربانو منصوریان قهرمان ووشوی جهان با تأکید به تأثیر این فیلم در تقویت اراده و اهتمام ورزشکاران گفت: «یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اعلام شده من برای وزارت ورزش و جوانان این بود که کمک کنیم ورزش بانوان و دختران ما به حق و جایگاه واقعی خود برسند.» او افزود: «ورزش دختران ما بی دلیل دچار یک سری محرومیت و تنگنا است. با رعایت مسائل شرعی می‌شود شرایط حضور بانوان را در بسیاری از عرصه‌ها و رشته‌های ورزشی فراهم کرد. خوشبختانه از ابتدای دولت یازدهم و بخصوص در این 14 ماهی که مسئول وزارت ورزش و جوانان هستم با خیزی که برداشتیم در چهار، پنج مورد مجوز حضور بانوان باحجاب را در مسابقات بین‌المللی گرفتیم. اولین رشته بسکتبال بود و سپس اسکی روی آب، سه گانه و سپک تاکرا از این جمله هستند و این روند ادامه خواهد داشت.»
سلطانی‌فر ادامه داد: «توجه به ورزش بانوان تأکیدی است که جناب رئیس جمهوری هم همواره داشتند و در دو، سه دوره‌ای که من را برای وزارت ورزش به مجلس معرفی کردند به توسعه ورزش بانوان توصیه و سفارش ویژه داشتند. البته الان هم برای ورزش بانوان باید فضاها و سالن‌های بیشتری را اختصاص دهیم که به مرور این کار در حال انجام است.»
وزیر ورزش و جوانان درخصوص فیلم «صفر تا سکو» گفت: «این فیلم یک روحیه نشاط، امید و شادابی در جامعه تزریق می کند. تأکید رئیس جمهوری در جلسات دولت به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها گسترش و حفظ نشاط، شادابی و امید در جامعه بوده است و به همه اعضای هیأت دولت این دستور را دادند که با استفاده از همه ابزار ممکن امید به زندگی را تقویت کنند.»

 پاسخ خادم به نخست وزیر رژیم صهیونیستی
در پی پیام ویدئویی نخست وزیر رژیم صهیونیستی، رئیس فدراسیون کشتی، پیامی را در پاسخ به وی منتشر کرد. متن این پاسخ به شرح زیر است: «تعجب کردم  از اینکه پس از سال‌ها دشمنی با ملت بزرگ ایران، هنوز مردم ایران را نشناخته‌اید. این درست است که مردم ما به قهرمانان ملی خود عشق می‌ورزند. با پیروزی‌های آنها پیروز می‌شوند و با شکست آنها، شکست می‌خورند اما یک چیز را فراموش نکنید؛ مردم ایران در ارتباط با یک موضوع همدل و همفکر  بوده و هستند و آن این است که شما و همفکران‌تان، دشمن بزرگ سرزمین ایران هستید. ما مردمی هستیم که با تمام تفاوت افکار و سلیقه‌ها، در زمان خود، نشان داده‌ایم که در برابر دشمن خاک، سرزمین و ملت‌مان، یکپارچه و در کنار یکدیگریم. هزاران علیرضا کریمی که در راه دفاع از خاک و ناموس سرزمین ایران جان خود را تقدیم کرده‌اند، گواه این مدعاست. گمان نکنید که در این فضا، آبی گل‌آلود است و قرار است از آن ماهی برای خود صید کنید. همیشه به یاد داشته باشید مردم ما از همه اقوام، افکار، ادیان، مذاهب و سلیقه‌ها در برابر دشمن خود، یک پیکر واحد هستند.»

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6660/15/449048/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر