خبر
وزیر ارتباطات خبر داد
مکاتبه برای رفع فیلتر شبکه های اجتماعی
به‌دنبال نگرانی‌های مردم از فیلتر تلگرام، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات بارها تلاش کرده است تا به‌کاربران اطمینان دهد این مشکل، مقطعی و موقتی است و این بار نیز در حاشیه جلسه هیأت دولت بر این موضوع تأکید کرد. به گزارش«ایران»، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: در حال مکاتبه برای رفع فیلتر در بخش‌هایی هستیم که آرامش برگشته است. وی همچنین افزود: با مدیر تلگرام هم مکاتبه کرده‌ایم تا از فعالیت کانال‌هایی که اقدامات تروریستی می‌کنند جلوگیری شود. فیلتر تلگرام البته علاوه بر وزیر ارتباطات، بسیاری دیگر از مقامات و مسئولان را نیز به واکنش وا داشته که یکی از آنها، علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی است. این عضو اصلاح‌طلب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در کانال تلگرامی خود از احتمال رفع انسداد تلگرام و اینستاگرام تا روز جمعه خبر داده است.

پاول دوروف:
چرا واتس اپ در ایران فیلتر نیست؟
خبرها درباره تلگرام این روزها داغ است و البته مدیرعامل تلگرام هم بیکار ننشسته است. «پاول دوروف» در تازه‌ترین توئیت خود ظاهراً به‌دنبال فیلتر شدن واتس اپ در ایران است. به گزارش «ایران»، مدیرعامل تلگرام در توئیت خود نوشت: در حالی که اپلیکیشن‌هایی مانند تلگرام و سیگنال در حال حاضر در ایران فیلتر شده است، اما اپلیکیشن واتس‌اپ، همچنان به طور کامل در ایران فعال است و هیچ محدودیتی ندارد. وی با این توئیت درواقع نسبت به فعالیت واتس اپ در ایران و فیلتر تلگرام اعتراض کرده است. به‌نظر می‌رسد حساسیت «پاول دوروف» نسبت به واتس اپ، فقط به وضعیت فعلی تلگرام در ایران مربوط نمی‌شود ،چرا که پیش از این نیز در توئیت‌هایی مشابه، اعتراض‌هایی داشته است. به‌عنوان مثال وی درآوریل 2017 و نیز 19 ژانویه 2017 در توئیت‌هایی جداگانه عنوان کرده بود: چرا تلگرام به صورت جزئی یا کلی در کشورهایی مانند ایران، چین و عربستان سعودی مسدود است در حالی که واتس اپ هیچ مشکلی ندارد و این کشورها برای مسدودسازی آن کاری نمی‌کنند.

صدور حکم نهایی برای شکایت تاکسی آنلاین از رقیبش
شکایت یکی از تاکسی‌های آنلاین از رقیبش در شورای ملی رقابت مطرح و حکم نهایی صادر شد. به گزارش «ایران» بر اساس حکم صادره اتهام وارده به اسنپ مبنی بر منحصرسازی بازار رقابتی تپسی مردود اعلام شد. در حکم این شورا آمده است که رانندگان و شرکت به صورت مشترک به مسافران خدمات ارائه می‌کنند و راننده در انتخاب شرکت برای همکاری مخیر است. گفتنی است دلیل شکایت تپسی محدود کردن رانندگان از استفاده انحصاری خدمات اسنپ بود. براساس ادعای این شرکت ظاهراً شرکت رقیبش به رانندگان این اجازه را نمی‌دهد که به‌صورت دلخواه اقدام به استفاده از سرویس‌های تاکسی آنلاین کنند. این کار به‌دلیل دسترسی به گوشی رانندگان و مشاهده اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی آنان صورت می‌گیرد؛ بنابراین رانندگانی که بخواهند به صورت همزمان از چند اپلیکیشن تاکسی آنلاین استفاده کنند باید حداقل دو گوشی داشته باشند. از این‌رو این شکایت در شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت و ادعای شرکت رقیب رد شد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/8/452736/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر