باران، به داد آتش‌سوزی جنگل‌های آمل رسید
آتش‌سوزی جنگل‌های آمل پس از گذشت 72 ساعت عصر سه‌شنبه گذشته در نهایت با بارش باران فروکش کرد و خاموش شد. جنگل منطقه «رزکه» بخش امامزاده عبدالله(ع)آمل از بامداد یکشنبه گذشته در آتش سهل‌انگاری افرادی قرار گرفت که پس از روشن کردن آتش برای گرم شدن یا پختن غذا، آن را خاموش نکرده بودند. یک فروند بالگرد از روز دوشنبه گذشته قرار بود برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شود، ولی به خاطر نقص فنی و شرایط آب و هوایی و مه غلیظی که در منطقه وجود داشت، نتوانست پرواز کند.
«نعمت‌الله کوهستانی»، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل به ایرنا گفت: البته با تلاش نیروهای یگان حفاظت و بسیج مردمی، تا پیش از ظهر سه‌شنبه گذشته محدوده آتش‌سوزی مهار شد و عصرهمان روز با بارش باران، این آتش‌سوزی به طور کامل خاموش شد.
کوهستانی افزود:‌ متأسفانه تاکنون بیش از 20هکتار از گونه‌های  با ارزش جنگلی ازجمله «سرخ دار» و «آزاد» در آتش سوخت. وی علت طولانی شدن وکندی اطفای حریق را سخت گذر بودن منطقه و امکانپذیر نبودن اعزام ماشین‌آلات آتش‌نشانی ونقص فنی بالگرد در روز دوم این آتش‌سوزی اعلام کرد. رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری آمل، از علت دقیق آتش‌سوزی در جنگل‌های بخش امامزاده عبدالله(ع) در روزهای اخیر اظهار بی‌اطلاعی کرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/19/452763/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر