کوتاه از ایران
کاهش مهاجرت با توسعه زیرساخت‌های روستایی
گروه ایران زمین/ خدمات‌رسانی و توسعه زیرساخت‌های روستایی به کاهش مهاجرت و جلوگیری از حاشیه نشینی در کهگیلویه و بویراحمد کمک می‌کند. «علی محمد احمدی»، استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر استفاده از زیرساخت‌های سیار برای خدمات‌رسانی در حوزه‌هایی مانند مدارس برای مناطق با جمعیت زیر 20 خانوار تأکید کرد و افزود: به‌کارگیری زیرساخت‌های ثابت در مناطق با مهاجرت بالا و احتمال بالای خالی از سکنه شدن، هدررفت هزینه را به همراه خواهد داشت. مدیران باید اطلاعات کافی نسبت به‌جزئیات و مشکلات پروژه‌های مربوط به‌حوزه خود داشته باشند.

رفع نقاط حادثه‌خیز آذربایجان غربی در دستور کار
گروه ایران زمین/ سال آینده نیمی از نقاط حادثه‌خیز جاده‌های آذربایجان غربی رفع می‌شود. «ارسلان شکری» معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: ۴۶ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان شناسایی شده که از این تعداد ۳۵ نقطه پرتصادف و ۱۱ نقطه مستعد حادثه است که تمامی این نقاط حادثه‌خیز آشکارسازی شده است. سال آینده ۲۳ نقطه حادثه‌خیز استان با تأمین اعتبار مشترک از سوی استانداری و راهداری رفع خواهد شد. به گفته وی برای رفع این نقاط حادثه‌خیز ۴۰ تا ۴۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

اختصاص اعتبار برای ایجاد اشتغال فراگیر
در سیستان و بلوچستان

گروه ایران زمین/ حدود 530 میلیارد تومان برای 2 سال از منابع اختصاصی تبصره 18 به اشتغال فراگیر سیستان و بلوچستان اختصاص یافت که
بر اساس ساز و کار تنظیم شده توزیع خواهد شد. «علاءالدین ازوجی»، مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان اظهار داشت: براساس قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری و منابع صندوق توسعه ملی در مرحله نخست نزدیک به 240 میلیارد تومان برای اجرای بحث‌های کسب و کار در مناطق روستایی و عشایری این استان با نرخ سود مناسب از سوی متقاضیان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تعاونی اختصاص داده می‌شود. بر اساس کارکرد عمدتاً در حوزه آموزش بازار کار، افزایش کسب و کار، استفاده از دانش فنی بهتر و بیشتر بودن پرداختی‌ها اوایل سال آینده مجدداً اعتبار برای استان‌ها توزیع خواهد شد.

بازگشایی مرز «تمرچین»
مرز «تمرچین» در شهرستان پیرانشهر از توابع آذربایجان غربی بازگشایی شد و تمام فعالیت‌های گمرکی در این پایانه به روال عادی بازگشت. «نادر صفرزاده»، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: تمرچین تنها مرز آذربایجان غربی با کردستان عراق است که ازهر 2 طرف (ایران و عراق) بازگشایی شده و روند صادرات و واردات از این مرز نیز از سر گرفته شده است. بیشترین صادرات آذربایجان غربی از این پایانه مرزی صورت می‌گیرد و سال گذشته 845 هزار و 511 تن به ارزش 122 میلیون و 450 هزار دلار کالا از این گمرک صادر شده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/19/452765/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر