گزیده
حجم معاملات زعفران
در بورس کالا از 593 کیلو گذشت
مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرد: حجم معاملات این محصول در حالی از مرز 593 کیلوگرم عبور کرد که بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی، قرار شد طرح خرید توافقی زعفران تا پنجم بهمن امسال تمدید شود. حامد سلطانی‌نژاد به ایرنا گفت: تمدید این طرح در حالی صورت گرفته که پیش از این با دستور وزیرجهاد کشاورزی، خرید توافقی زعفران از دوم آبان امسال آغاز و تا30 آذر ادامه داشت که با توجه به تمدید آن، انتظار می‌رود حجم معاملات زعفران در بورس کالا از این میزان نیز فراتر رود.

شاخص به کانال ۹۵ هزار واحدی بازگشت
در آخرین روز معاملات بورس تهران در این هفته قیمت سهام شرکت‌های خودرویی، نفتی و تعداد زیادی از فلزات اساسی با روند کاهشی مواجه شد؛ همچنین شاخص کل نیز بعد از چندین روز از تراز ۹۶ هزار واحدی پایین رفت. به گزارش ایسنا، ارزش معاملات بورس تهران نیز به رقم ۳۰۹میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۴۵۱ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۵۷ هزار و ۶۹۳ نوبت معامله بود.

20 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز صنعت فولاد است
عضو هیأت مدیره انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران گفت: دستیابی به ظرفیت 55 میلیون‌تنی فولاد در افق 1404 نیازمند سرمایه‌گذاری 20 میلیارد دلاری است. سید رضا شهرستانی در گفت‌و‌گوبا ایرنا خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان امسال ظرفیت تولید فولاد کشور به حدود 32 میلیون تن می‌رسد که تا رقم پیش‌بینی شده برای سند چشم‌انداز(1404) باید 23 میلیون تن ظرفیت‌سازی صورت گیرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/6/452770/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر